1. Ana Sayfa
  2. Genel

Blog Sayfaları ile Menü Yapımı Resimli ve Videolu Anlatım

Blog Sayfaları ile Menü Yapımı Resimli ve Videolu Anlatım
1
+ - 0

Blogger, blog Sayfalar sekmesinde blog’umuza, sayfamızdan oluşan herhangi bir başlık ismi ile menü yapabiliriz. Menü seçeneklerinden oluşan bir blogunuzun olması herhalde hepimizi mutlu eder. Blog’unuzun yazı editörünü veya google drive de kendinize bir şablon sayfa yaparak yazılarınızı bu editörde de yazabilirsiniz. Google Drive yazı editörü hakkında yazdığım yazıyı okuyarak sizde blog yazılarınızı google drive şablonlarından hazırlayabilirsiniz. Hemen konumuza geçerek ilk adımları takip edelim.
Hazırlayacağımız konunun başlık adı : Ben Kimim (Etiket) olsun.

Konumuzun içeriği : Kişisel kısaca CV bilgileri olabilir.

İzleyeceğimiz yol ;

Yerleşim ⇒ Sayfalar ⇒ Yeni Sayfa ⇒ Boş Sayfa tıklıyoruz.

sayfalar-yeni-sayfa-acma

Açılan sayfamızda Başlık kısmına “Ben Kimim” yazıyoruz. İçerik kısmınada daha önceden hazırladığımız (CV) yazımızı ekliyoruz. Yazımızı ön izleme yaparak eksiklerimizi tamamlayıp yayınlıyoruz. Kalıcı bir sayfa oluşturduk.

sayfa-icerigi

Hayal gücünüzü kullanarak istediğiniz kadar menü yapabilir, (20 Adet sınırı) veya işinizin bir parçası olan yazınızı bu şekilde menü olarak da hazırlamanız mümkün. Örneğin bu alanda mobilya işleri ile uğraşıyorsanız güzel bir başlıkla slayt yapabilir, öğretmenseniz öğrenci kurallarını belirten bir yazı hazırlayabilirsiniz. Hayal gücünüzü çalıştırın. Yukarıda anlatılan (Blog Sayfaları ile Menü Yapımı) konuyu pekiştirmek için video’yu izleyebilirsiniz.

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap