Blade Runner animesinden ilk fragman geldi
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Blade Runner animesinden ilk fragman geldi

0

Blade Runner evrenine yeni hikaye ekleyecek olan Black Lotus, orijinal Blade Runner filmleri arasındaki bir zaman diliminde geçiyor.

Blade Runner‘ın (Türkiye’deki adıyla Bıçak Sırtı) ilk filmi 1982 yılında vizyona girdi. Bilim kurgu türündeki en iyi filmlerden biri olarak kabul edilir. Ayrıca kendisinden sonra gelen Ghost in The Shell, yapımlarına da büyük katkısı olduğu belirtilir. O yıllardaki ilk Cyberpunk hareketlerinden birisi olan Blade Runner (1982) birçok insana ulaşmayı başardı. Serinin devam filmi ise 2017 yılında vizyona giren Blade Runner 2049 olmuştur. Blade Runner evrenine yeni bir hikaye katacak Black Lotus animesinden ilk fragman geldi.

Blade Runner: Black Lotus, 2032 yılında geçecek

Fragman San Diego Comic-Con 2021‘de düzenlenen özel bir panelde yayınlandı. Black Lotus, çoğu Blade Runner hikayesinin yaptığı gibi Los Angeles’ta geçiyor. 2032 yılında ve Los Angeles‘ta geçecek olan hikaye, 2017’de vizyona giren serinin orijinal filmi Blade Runner 2049‘un ortasına yerleşiyor. Dizi, Elle adındaki bir karaktere odaklanıyor. Elle, özel güçlerle belirli bir amaç için yaratılmış kopya gibi görünüyor. Karakterimiz dizide “Black Lotus” olarak biliniyor ve bir şekilde kendisini yaratan güçlerden kaçmış.

Black Lotus karakterimizi fragmanda kaçarken görüyoruz ve muhtemelen en az bir Blade Runner tarafından da avlanıyor. Dizide Brian Cox (Succession), Wes Bentley (The Hunger Games), Stephen Root (Office Space) ve diğer birçok tanınmış isim yer alacak. Blade Runner: Black Lotus 13 bölüm sürecek ve Shinji Aramaki (Appleseed) ve Kenji Kamiyama (Ghost in the Shell: Stand Alone Complex) tarafından yönetilecek. Dizi, Sola Digital Arts (Ultraman 2019) tarafından yapılacak ve Alcon Entertainment tarafından pazarlanacak. Bu arada Cowboy Bebop, Samurai Champloo ve Carole & Tuesday gibi dizilerin arkasındaki efsanevi yönetmen Shinichiro Watanabe, dizinin yaratıcı yapımcılığını üstlenecek.

Black Lotus, bu sonbaharda Adult Swim ve Crunchyroll’da yayınlanacak.

Kaynak:https://www.polygon.com/sdcc/22590211/blade-runner-black-lotus-anime-first-trailer-crunchyroll-adult-swim.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap