Biraz Abartmıyor musunuz: Vivo, İçinde Drone Olan Bir Akıllı Telefon Patenti Aldı

Vivo’nun yeni bir patenti, şirketin bir telefon içine drone eklemeyi planladığını gözler önüne seriyor. Patent gerçek bir ürün olur mu bilinmez ancak içinde drone olan bir akıllı telefon, tüketicileri mest edebilir.

Vivo'nun yeni bir patenti, şirketin bir telefon içine drone eklemeyi planladığını gözler önüne seriyor. Patent gerçek bir ürün olur mu bilinmez ancak içinde drone olan bir akıllı telefon, tüketicileri mest edebilir.

Vivo’nun yeni bir patenti, şirketin bir telefon içine drone eklemeyi planladığını gözler önüne seriyor. Patent gerçek bir ürün olur mu bilinmez ancak içinde drone olan bir akıllı telefon, tüketicileri mest edebilir.

Hazırladığı konsept tasarımlar ve teknoloji şirketlerinin aldığı patentlerle ilgili bilgiler sağlamasıyla bilinen LetsGoDigital, Vivo’nun yeni bir akıllı telefon patentini açığa çıkarmayı başardı. Eğer Vivo böyle bir patenti gerçek bir ürüne dönüştürürse, akıllı telefon sektörünün ilginç ürünlerinden biriyle karşılaşacağımızı. Peki bu patent neler sunuyor?

Vivo’nun onaylı patenti, akıllı telefona bir drone ekliyor. Evet yanlış duymadınız; Vivo, geliştirmekte olduğu akıllı telefonun içine dört adet pervanesi olan bir drone eklemeyi planlıyor. Kullanıcılar, telefonlarından fotoğraf ya da video çekmek istediklerinde bu drone’u kullanarak çekim yapabilecekler. Patent bir gün gerçek olur mu bilinmez ancak böylesi bir gelişme, tam anlamıyla bir mühendislik harikası olabilir.

Vivo’nun içinde drone taşıyan telefon patenti

Vivo‘nun bir akıllı telefona yerleştirmeyi planladığı drone, iki adet kamera ile geliyor. Bu kameralardan bir tanesi karşıya, diğeri ise üste tarafa bakıyor. Aslında bu üste bakan kamera pek de mantıklı değil, zira alt tarafa bakması, kullanıcılar için çok daha kullanışlı olmasını sağlayabilirmiş. Öte yandan, drone’un sahip olacağı kızılötesi sensörler, navigasyon ve engeller için kullanılacak gibi görünüyor.

 

Patent, heyecan verici gibi görünüyor olsa da büyük sorunlara sahip. Bugün dünyadaki en küçük drone bile bir akıllı telefondan daha kalın. Bu da Vivo’nun akıllı telefonunun günümüz modern telefonlarından kalın olabileceği anlamına geliyor. Ayrıca telefonun bir bölümü, drone’un yerleştirilmesi için kullanılacak. Bu da diğer donanım bileşenleri için daha kısıtlı alan anlamına geliyor. Örneğin bu telefon, çok küçük bir batarya ile gelebilir. Ancak şimdilik, tüm bu anlattıklarımızın birer varsayımdan ibaret olduğunu unutmayın. Çünkü Vivo, bu patenti asla bir gerçek ürün haline getirmeyebilir.

 
 
Kaynak:https://www.slashgear.com/vivo-patents-a-smartphone-with-a-camera-mini-drone-inside-02680807/.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Avusturyalı bilim insanları, ineklerin bağırsağında tespit ettikleri yeni bir mikrobun plastiklerde bulunan polyestleri parçalayabildiğini, bu sayede her yıl tonlarca hacmi bulan plastik atıklara karşı yeni bir çözüm yolu bulmuş olabileceklerini açıkladılar.

Küresel Isınmanın Sorumlusu Gösterilen İnekler, Plastik Atıklardan Kurtuluşun Anahtarı Olabilir

Araştırmacılar, oldukça kapsamlı bir şekilde yürüttükleri çalışmada obezitenin genetik yapısına odaklandılar. Bu sırada 3 binde 1 görülen bir gene rastlayan araştırmacıları, bu genin kilo almayı engellediğini, bu sebeple de obezitenin önüne geçtiğini söylüyor.

Yiyorum Yiyorum Kilo Alamıyorum Diyenlerin Sırrı Açıklandı: Kilo Almayı Önleyen Nadir Bir Gen Keşfedildi