Bir Uyuşturucu Satıcısının Evinde Ele Geçirilen iPhone’un Silah Olduğu Ortaya Çıktı
 1. Anasayfa
 2. Sağlık ve Yaşam

Bir Uyuşturucu Satıcısının Evinde Ele Geçirilen iPhone’un Silah Olduğu Ortaya Çıktı

0

Avustralya polisi, bir uyuşturucu satıcısı şüphelisinin evine düzenlediği baskında oldukça ilginç bir şeye rastladı. Birçok yasa dışı maddeyle birlikte ele geçirilen bu şey, iPhone görünümlü bir tabancaydı.

Geçtiğimiz günlerde Avustralya’da oldukça ilginç bir olay yaşandı. Batı Avustralya polisi, şüpheli bir uyuşturucu satıcısının evine düzenlenen bir arama operasyonunda tuhaf görünümlü bir iPhone’a rastladı.

Yasa dışı maddelerin arasında keşfedilen bu iPhone’u tuhaf yapan şey, aslında gizlenmiş bir silah olmasıydı. Polis, silahın gerçekten ateşlenip ateşlenmediğini test etmek için telefona el koyduğunu duyurdu.

İşte iPhone görünümlü o silah

 

Avustrayla polisi, 28 Şubat’ta resmi sitesinden yaptığı açıklamada akıllı telefon gibi görünen bu şeyin şeklinin değiştirilerek silaha dönüşebildiğini ifade etti. Paylaşılan fotoğraftan, silahın gerçekten de bir iPhone’u andırdığı görülebiliyor.

Yetkililer, şu sıralarda silahın gerçekten çalışıp çalışmadığını görmek için balistik testlerin gerçekleştirildiğini söylerken şüphelinin silah için ruhsatının bulunmadığını ve kaçak olduğunu da ekledi.

 

Kaynak: https://www.techtimes.com/articles/288365/20230228/fake-iphone-confiscated-drug-dealer-actually-gun.htm

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir