1. Ana Sayfa
  2. Genel

Bir FOSS dijital çizim uygulaması olan Krita artık Android tabletler ve Chromebook’lar için kullanılabilir

Bir FOSS dijital çizim uygulaması olan Krita artık Android tabletler ve Chromebook’lar için kullanılabilir
0
Bilinmeyenler için, Krita, uluslararası bir özgür yazılım topluluğu olan KDE tarafından geliştirilen, masaüstü için kullanımı ücretsiz, açık kaynaklı bir dijital çizim yazılımıdır.

Android‘deki dijital çizim uygulamaları söz konusu olduğunda, Google Play Store seçim yapabileceğiniz çeşitli seçenekler sunar. Ne yazık ki, profesyonel sınıf uygulamaların çoğu ya çok pahalıdır ya da ücretsiz olarak sadece birkaç temel özellik sunar. Android tablet ve Chromebook kullanıcılarına özellik dolu ücretsiz ve açık kaynaklı bir alternatif sunmak için Krita‘nın arkasındaki ekip şimdi ilk beta sürümünü platformda yayınladı.

Bilinmeyenler için, Krita, uluslararası bir özgür yazılım topluluğu olan KDE tarafından geliştirilen, masaüstü için kullanımı ücretsiz, açık kaynaklı bir dijital çizim yazılımıdır. Programın masaüstü sürümü, GNU / Linux dağıtımlarına ve diğer platformlara yüklenebilen 200’den fazla aracı barındırıyor ve Adobe Photoshop ve Coral Painter gibi uygulamalara mükemmel bir alternatif haline getiriyor. Son beta sürümü sayesinde artık Krita’nın hem Android tabletlerde hem de Chromebook’larda geniş araç kütüphanesinden yararlanabilirsiniz.

Konuyla ilgili son blog yayınına göre , Android ve ChromeOS için Krita beta sürümü, masaüstü uygulamasının 4.2.9 sürümüne dayanıyor. Uygulama, masaüstü sürümü ile aynı arayüze sahip, bu yüzden daha küçük UI’leri nedeniyle şu anda Android akıllı telefonlarla uyumlu değil. Uygulamayı tabletinizde veya Chromebook’unuzda denemek istiyorsanız, aşağıdaki Play Store bağlantısını tıklayabilir ve uygulamayı indirebilirsiniz.

Steam ve Windows Mağazası sürümünün aksine, Android ve ChromeOS için Krita’nın kullanımı tamamen ücretsizdir, ancak proje için geliştirmeyi desteklemek için uygulama içinden bir destekçi rozeti satın alabilirsiniz. Bu bir erken erişim sürümü olduğundan, uygulamayı cihazınızda kullanırken bazı hatalarla karşılaşabileceğinizi unutmayın. Google play’den indir :

 

kaynak: https://www.xda-developers.com/krita-foss-digital-drawing-app-available-android-tablets-chromebooks/

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap