1. Ana Sayfa
  2. Genel

Bilgisayar Özelliklerini Nasıl Buluruz


0

baslat-calistir

Birçok programla bilgisayarınızın özelliklerini öğrenebilirsiniz. Ancak anlatacağım konu ile, basit bir şekilde hiçbir proğram kullanmadan bilgisayarınızın özelliklerini hemen görebilirsiniz. Hiçbir proğram kullanmadan Windows ortamında tek bir çalıştır komutu ile bu işlemi nasıl yapacağız görelim. Tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları uygulamanız. Hemen deneyin ;
Başlat >> Çalıştır >> msinfo32
Sol köşedeki başlata tıklayın, arama kutusuna “çalıştır” yazın, çıkan kutucuğa da msinfo32 yazarak enter çekmeniz yeterli olacaktır. Sistem bilgileriniz karşınızda.
Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi, sizin kendi bilgisayarınızın sistem özellikleri çıkacaktır. İlgili pencereyi kullanarak istediğiniz programı başlatıp durdurabilirsiniz. Hatta bazen bu neden çalışmıyor diye kendinize sormuş olabilirsiniz. Tüm sorularınızın cevabı bu pencere açıkca belirtilmiştir.

sistem-bilgisi

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap