1. Ana Sayfa
  2. Genel

Bilgisayar Kapattırmayan Windows 7 Hatası Ortaya Çıktı

Bilgisayar Kapattırmayan Windows 7 Hatası Ortaya Çıktı
0

Windows 7 hatası sebebiyle kullanıcılar bilgisayarlarını kapatamıyor veya yeniden başlatamıyor.

Microsoft tarafından Ocak ayı ortasında Windows 7 için olan destek kesilmiş olsa da bu işletim sistemini hala aktif olan kullanıcılar bulunuyor. Bazı bilgisayarların ise bir Windows 7 hatası sebebiyle normal olarak ne kapatılabildiği ne de yeniden başlatılabildiği paylaşılıyor.

 
Bu işlemleri gerçekleştirmek isteyen kullanıcıların karşısına ise bilgisayarlarını kapatmak için izne sahip olmadıkları yönünde bir uyarı çıkıyor. 
Kullanıcıların komut istemi üzerinden Grup İlkesi Düzenleyicisi ile bu sorunu farklı yollarla düzelttiği belirtiliyor.

Bazı kullanıcılar ise çeşitli Adobe güncelleme servislerini etkisiz hale getirerek bu sorundan kurtulduklarını paylaşıyor. Bu çözümde ise durumun Adobe’den kaynaklandığı düşünülüyor. 
 

Adobe tarafından bir açıklama gelmezken, Microsoft ise hatayı aktif olarak incelediklerini duyurdu.Bakalım, Windows 7 kapatma hatası ile ilgili nasıl resmi bir çözüm üretilecek?

kaynak: https://www.technopat.net/2020/02/11/bilgisayar-kapattirmayan-windows-7-hatasi-ortaya-cikti/

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap