Benzine Zam Geldi: İşte Güncel Fiyatlar – 11 Mayıs
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık ve Yaşam

Benzine Zam Geldi: İşte Güncel Fiyatlar – 11 Mayıs

0

Benzine ‘Dolar’ Zammı Geldi: İşte Güncel Fiyatlar

Sektör kaynaklarının beklentileri gerçek oldu. Bugün itibarıyla benzine bir zam daha geldi. Bu zammın nedeni, 15’in üzerine çıkan dolar/TL paritesiydi. Peki güncel fiyatlar nasıl oldu?

Dün sizlere benzin fiyatlarına zam beklendiğinden bahsetmiştik. Sektör kaynaklarının açıklamalarına göre benzinin litresi bugün itibarıyla 78 kuruş daha pahalı olacaktı. Beklenen oldu ve benzine zam geldi. Böylelikle benzin fiyatları, bir kez daha 21 TL’nin üzerine çıkmış oldu.

Sektör kaynaklarının zam beklentisi 78 kuruştu ancak gelen zam 79 kuruş olarak kayıtlara geçti. Bu zamla birlikte 50 litre deposu olan bir otomobile sahip vatandaşın cebinden depo başına 39,5 TL daha fazla para çıkmış olacak. Zammın nedeniyse dolar/TL paritesindeki yükseliş. Bir süredir 14’ün üzerinde seyreden kurun 15’in üzerine çıkması, benzin fiyatlarına zam yapılmasına yol açtı…

Bugün benzinin litresi kaç TL?

  • İstanbul: 21,13 TL
  • Ankara: 21,23 TL
  • İzmir: 21,24 TL

LPG ve motorin fiyatlarında şu an için bir değişiklik görünmüyor. Ancak bir gelişme yaşanırsa sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz…

Bu kan emicilik “wanpirlik” son bulacak mı? Reklamlardan sonra…!Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap