Ben Hep 360p İzliyorum: Speedtest, İnternet Hızınızın Hangi Video Çözünürlüğünü Desteklediğini Gösterecek
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Ben Hep 360p İzliyorum: Speedtest, İnternet Hızınızın Hangi Video Çözünürlüğünü Desteklediğini Gösterecek

0

Speedtest‘in bir süre önce iOS kullanıcıları için sunduğu video test özelliği, Android ekosisteminde test edilmeye başladı. Bütün kullanıcılar tarafından deneyimlenebilen özellik, internet hızınızın hangi video çözünürlüğünü desteklediğini ölçüyor.

Dünyanın en popüler internet hız testi ölçme uygulamalarından bir tanesi olan Speedtest, mobil uygulamasının Android sürümünde yeni bir özellik test etmeye başladı. Test edilen bu özellik, kullanıcıların internet altyapılarının hangi video çözünürlüğünü desteklediğinin anlaşılmasını sağlayacak. Pek çok kullanıcının işine yarayacak özellik, iOS‘tan sonra Android ekosistemine de gelecek gibi görünüyor.

Speedtest’in şubat ayında iOS için test ettiği özellik, kullanıcının video testi yapmasını sağlıyordu. Bu özellik kapsamında hazırlanan bir video, düşük çözünürlükten yüksek çözünürlüğe doğru oynatılıyor ve 4K çözünürlüğe kadar yükseliyordu. Oldukça kısa bir sürede tamamlanan test, bu sayede videonun hangi çözünürlükte teklemeye başladığını anlayabiliyordu. İşte bu özellik şimdi, Android kullanıcıları için test edilmeye başlamış durumda.

Speedtest’in yeni özelliği böyle görünüyor

Speedtest geliştiricileri tarafından yapılan açıklamalara göre video çözünürlüğü desteği testi, desteklenen maksimum çözünürlük, yükleme süresi ve ön belleğe alma hızı ile oranı gibi internet altyapısının video konusunda ne kadar iyi olduğunun anlaşılmasını sağlayacak bilgiler paylaşıyor. Bu sayede kullanıcılar, mevcut internet bağlantılarında hangi video kalitesini kullanabileceklerini daha iyi bir şekilde anlayabilecekler.

Speedtest’in video kalitesi ile ilgili özelliği, uygulamanın Android sürümünü indiren tüm kullanıcılar tarafından deneyimlenebilecek. Bir süre boyunca herkese açık olacak özellik, daha sonra da kalıcı olarak platforma eklenecek. Eğer siz de Speedtest’in yeni özelliğini deneyimlemek isterseniz, buradaki bağlantı ile uygulamanın Google Play Store mağaza sayfasına ulaşabilirsiniz.

Kaynak:https://www.speedtest.net/insights/blog/introducing-video-testing-for-android/. 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap