Başlat Menüsünü Özelleştirmeye Yarayan Start11 Kullanıma Sunuldu
 1. Anasayfa
 2. Genel

Başlat Menüsünü Özelleştirmeye Yarayan Start11 Kullanıma Sunuldu

0

 Start11, Windows 10 Başlat Menüsü’nü Windows 11’e benzetmeye izin veriyor.

Stardock, önizleme sürümünün piyasaya sürülmesinden yaklaşık bir ay sonra Start11 1.0’ı piyasaya sürdü. Yardımcı program, öncülleri Start10 ve Start8 gibi Başlat Menüsü’nü özelleştirmeye izin verecek şekilde tasarlanmış. Start8 programı, Windows 8’deki karışıklığı düzeltmek için tasarlanmıştı. Bu program, kullanıcıların eski Windows 7 Başlat Menüsü’nü geri getirmelerine izin veriyordu. Burada ilginç olan ise Windows 7’deki bu başlat menüsü, yeni yayınlanan programla Windows 11 için de kullanılabilecek olması.

Start11, Windows 11’deki Başlat Menüsü’nün Windows 7 veya Windows 10’daki gibi görünmesini sağlayacak. Hatta çok daha fazla özelleştirme seçeneğine sahip bir Windows 11 tasarım seçeneğine de sahip. Yardımcı program, uygulamaları kategoriye ve benzerine göre gruplamaya olanak tanıyor. Ayrıca, Windows 11’de kaldırılan bir seçenek olan görev çubuğunu da ekranın farklı taraflarına taşımak için Start11 programı kullanılabilecek.

Stardock CEO’su Brad Wardell, “Microsoft, Windows 11’i duyurduğundan beri, Start11’i yeni işletim sistemi için opitimize etmek adına çalışıyoruz. Kullanıcıların, birçok yeni Başlat Menüsü düzeninden seçim yapabilme ve görev çubuğunu yeniden konumlandırma gibi pek çok şey dahil olmak üzere, bilgisayar deneyimlerinin neredeyse her ayrıntısını özelleştirmelerini kolaylaştırıyoruz.” diyerek programdan bahsetmiş.

Tüm bunların yanı sıra, Start11’i kullanmak için yalnızca Windows 11 kullanıcısı olmak zorunlu değil. Windows 10 kullanıcıları da Start11 programını kullanabilecek. Bu durum, bilgisayarları yeni işletim sisteminin katı CPU gereksinimlerini karşılamayan kullanıcıların, Başlat Menüsü’nü Windows 11’deki gibi ayarlamalarına olanak tanıyor.

Son olarak Start11’in bugünden itibaren kullanıma sunulduğunu ve 5,99$ fiyat etiketine sahip olduğunu belirtelim. Ayrıca, Start8 ve Start10 kullanıcıları için bir yükseltme seçeneği de bulunuyor.

Kaynak:https://www.technopat.net/2021/11/05/baslat-menusunu-ozellestirmeye-yarayan-start11-kullanima-sunuldu/.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir