Bar ve sinemaya sahip dünyanın ilk Uzay oteli 2027 yılında inşaata başlayacak
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Bar ve sinemaya sahip dünyanın ilk Uzay oteli 2027 yılında inşaata başlayacak

0

Out-of-this-world uzay oteli, 2027 yılında açılmıştır. Voyager sınıfı uzay istasyonu adlı otel, dünyanın ilk uzay oteli olacak ve 400 kişiyi ağırlayabilecektir.

Yanı sıra, otel odası, hırslı otel, bar, sinema, restoran kaplıca ve içmeler ile övünecekler. Voyager‘ı inşa eden Orbital Assembly Corporation (oac), inşaatın 2025 yılından 2027 yılına kadar faaliyete geçme niyetiyle başlayacağını söyledi.

 

OAC, uzayın kolonileşmesine odaklanan bir şirkettir, ki bu da muhtemelen Voyager İstasyonu ile yapmayı hedeflemektedir.

Web sitesine göre, istasyon, dönme hızını artırarak veya azaltarak farklı seviyelerde yapay yerçekimi üretmek için tasarlanmış dönen bir uzay istasyonu olarak tanımlanmaktadır.’

“İstasyon, hem düşük yerçekimi araştırmaları yapan ulusal uzay ajanslarını hem de düşük yerçekimi rahatlığı ve iyi bir otel hissi ile büyük bir uzay istasyonunda yaşamı deneyimlemek isteyen uzay turistlerini barındıracak şekilde baştan tasarlanacak” diye açıklıyor.

Eşsiz konaklama, birbirine sabitlenmiş iki eşmerkezli yapısal halkadan oluşacaktır.

Bir ve dış halka olacak; iç kısım bir Yerleştirme Merkezi olacak, dış kısım ise ‘ istasyonun omurgası olacak ve yaşanabilir modüller, güneş panelleri, radyatörler ve bir demiryolu taşıma sistemi için montaj sağlayacaktır’ olacak ve insanların istasyonun etrafında serbestçe hareket edebilecekleri yer olacak.

Daha sonra, her biri farklı amaçlara sahip olacak olan dış halkanın altına tutturulmuş baklalar olacaktır. Bazıları araştırma amacıyla NASA‘YA satılabilirken, Diğerleri konaklama, restoran ve barlar için kullanılacaktır.Space.com’dan John Blincow, 2012 yılında Gateway Vakfı’nı kurduktan sonra, yaklaşan projenin kökleri yıllarca çalışmaya başladı. Vakıf OAC‘Yİ kurdu.

 

Gateway Foundation, ilk uzay bağlantı noktası oluşturmak için oluşturuldu. Bunu yapmayı nasıl planladığını açıklayan web sitesi, ‘ bunu yapmak için önce birkaç küçük yapı inşa etmeliyiz. En önemli projelerden biri, dönen uzay istasyonlarının Voyager sınıfıdır. Bu muhtemelen tarihteki ilk ticari alan inşaat projesi olacak.’

kaynak: https://www.unilad.co.uk/technology/worlds-first-space-hotel-with-bars-and-cinema-to-start-construction-for-2027-opening/

 
 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap