1. Anasayfa
 2. Genel

Bankamatik Kullanmak Ücretli Oluyor

Bankamatik Kullanmak Ücretli Oluyor
0

2021 senesinin yaklaşması ile birlikte bankalarda birçok yenilik ve güncelleme yapmayı planlıyor. Bunlardan biriside bankamatiklerin ücretli olması durumu. 

Bu durumda bankamatik kullanmanın aylık olarak müşterilere bir maliyeti olacak ve bankalar bu maliyeti belirli çerçevelerde kendileri belirleyecek. 2021 yılından itibaren geçerli olacak bu ücretler tıpkı kredi kartı aidatları gibi bankalar tarafından kullanılması gündemde.

Harcama Limiti Olması Durumunda Ücretsiz Olacak

Banka kartları üzerinden veya bankaya ait kredi kartları üzerinden belirli bir harcama tutarını aşanlar için bu ücretin alınmaması gündemde. Bu durumda bankalar ile pazarlık yaparak bu ücretin ödemesinin önüne geçilebilir. Bu anlamda da her bankanın kendi limiti oluşacak. Her banka kendi hesabına çeşitli kampanyalar yapma özgürlüğü de bulunuyor. Bu sebeple kimi banka 500 TL gibi bir limit koyabilecekken diğer banka 200 TL gibi bir harcama limiti koyabilmektedir.

Ödeme Talimatı Verilmesiyle Ücretsiz Bankamatik Kullanımı

Bankamatiklerin ücretsiz bir şekilde kullanılabilmesi için bankaların sunmaya hazırlandığı diğer bir yöntem ise bankaya otomatik ödeme talimatının verilmesi, bu durumda da aynı şekilde bankamatik kullanımı ücretsiz olacak. Bu anlamda da bankalar kampanyada özgür olacak. 

Yani bazı bankalar 1 faturanın otomatik olarak ödenmesi durumunda belirtilen ücreti almayacakken diğer bankalar 2 veya daha fazla faturanın otomatik bir şekilde ödenmesini isteyebilecek.Çalışmanın bankalar tarafından 2021 yılı için aktif edilmek üzere hazırlandığı bilinse de hükümet yetkililerinin bu durumun 2022 yılı için uygun olabileceğini düşündükleri edinilen bilgiler arasında bulunuyor. Böyle bir durumda 1 sene daha her hangi bir ücret ödemeden bankamatikler vatandaşlar tarafından ücretsiz olarak kullanılabilecek.

kaynak: https://www.haberay.com.tr/guncel/bankamatik-kullanmak-ucretli-oluyor-4049h

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.