Avrupa’da kızamık alarmı
  1. Ana Sayfa

Avrupa’da kızamık alarmı

0

Dünya Sağlık Örgütü, Afrika, Suriye ve Afganistan’dan önemli sayıda mültecinin yasadışı yollardan giriş yaptığı Avrupa ülkelerinde kızamık vakalarının önemli oranda arttığını, son 6 ayda 41 kişinin kızamıktan can verdiğini açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü’nden (DSÖ), Avrupa’dan on yıllar önce kökü kazınan kızamık hastalığıyla ilgili endişe verici bir açıklama geldi.

DSÖ, Avrupa ülkelerinin toplamında bu yılın ilk 6 ayında 41 binden fazla kişinin kızamığa yakalandığını, bunlardan 37’sinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Açıklamaya göre yaşlı kıtada kızamığa yakalananların sayısı 2016’da 5 bin 273’ken 2017’de ciddi oranda artarak 23 bin 927’ye ulaştı.

Fransa, Gürcistan, Yunanistan, İtalya, Sırbistan ve Rusya’da bu yıl içinde binden fazla kişi kızamığa yakalandı ve bu ülkelerin her birinde kızamığa bağlı nedenlerden ölümler görüldü. Kızamıktan yaşamını yitirenlerin en fazla olduğu ülke ise 14 kişinin öldüğü Sırbistan.

KaynakÇhttp://www.hurriyet.com.tr/dunya/avrupada-kizamik-alarmi-40934705

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap