Avrupa Birliği İçin Ücretsiz İnternet

2020′ de 5G iletişim teknolojisine geçiş yapılacağı düşünülmekte ancak 2025 Yılı ile beraber Avrupa Birliği üyeleri 5G iletişim teknolojisine geçiş yapmış olacak.

2020 itibariyle büyük merkezlerden başlayarak, Avrupa genelinde ücretsiz Wi-Fi bağlantı noktalarının oluşturulmasını teklif ediyor.

Bu ücretsiz Wi-Fi internet bağlantı noktalarının zamanla artırılması ve gelecekte tüm Avrupa nüfusuna ücretsiz internet erişimi sağlanması da söz konusu olabilecek. AB bu iş için şimdiden 120 milyon Euro bütçe ayırmış.

En çok tartışma yaratan değişiklik ise, internet üzerindeki telif haklarının çok daha sıkılaştırılması. Eğer bu değişiklik olduğu gibi onaylanırsa, AB vatandaşlarının internete herhangi bir içerik yüklemeden önce resmi mercilerden telif onayı almaları bile gerekebilir.

Yazar Ceyda Aksel

1989 yılında Akhisar'da doğdum. Eğitim ve öğretim hayatımı Pamukkale Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra dijital platformlara olan ilgim arttı. Ve bilgi paylaşım sistemlerine ilgi duymaya başladım.Google, Yandex, Bing gibi büyük arama motorlarında seo optimasyonu yapmaya başladım. Ayrıca gıda mühendisliği yapmaktayım.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

CCleaner 5.22 Yeni Sürüme Güncellendi İndir

Blogger Hover Etiket Bulutu Gadget Eklentisi