Aşırı Gerçekçi Korku Oyununun Fragmanı Viral Oldu: Böyle Bir Gerçekçilik Çok Az Görülür…
 1. Anasayfa
 2. Oyun

Aşırı Gerçekçi Korku Oyununun Fragmanı Viral Oldu: Böyle Bir Gerçekçilik Çok Az Görülür…

0

Unreal Engine 5 ile geliştirilen oyunlara bir yenisi daha eklendi. Paranormal Tales (Paranormal Hikayeler) adındaki oyun için yayınlanan ilk görüntüler viral oldu. Oyun için gereken sistem gereksinimleri de açıklandı.

Oyun dünyasında gerçekçilik, anlaşılan o ki yapımcıların aşılması zor yeni hedeflerinden birisi olarak karşımızda. Bu hedefe doğru koşarken kullandıkları en önemli araç ise Epic Games tarafından geliştirilen oyun moturu Unreal Engine 5.

Ancak geliştiricilerin elindeki tek silah Unreal Engine 5 değil. Bu motor sayesinde elde edilen yüksek gerçekçiliğe sahip grafikler; irili ufaklı pek çok yapımcı tarafından body cam (vücut kamerası) görüş açısı ve ciddi bir ses mühendisliği ile birleştiriliyor.
İşte o yeni nesil oyunlardan biri de Paranormal Tales:

Aslında aylar önce duyurulan Paranormal Tales için yayınlanan bu yeni fragman hem YouTube hem de Twitter’daki paylaşımlarda oyunculardan olumlu tepkiler aldı.

Digital Cybercherries tarafından geliştirilen ve Steam sayfası açılan Paranormal Tales’ı istek listenize eklemek mümkün. Oyunun fiyatı henüz açıklanmasa da AAA seviyesinde bir yapım olmaması, bağımsız geliştirici tarafından geliştirilmesi sebebiyle maksimum 700 ila 1000 TL arasında olabileceğini söylemek mümkün. Yine de bu fiyat beklentimizin yüksek olma sebebi, tüm etmenlerden bağımsız olarak son yıllarda giderek yükselen dolar kuru.

Dolar kuru elbette sadece tüm oyunların fiyatlarında negatif bir etkiye sebep olmuyor. Bu oyunları, özellikle Unreal Engine 5 ile geliştirilen, eğer stüdyolar büyükse DLSS 3 gibi teknolojileri destekleyen bilgisayarlara sahip olmak da gittikçe zorlaşıyor. Yine de söz konusu oyunların fragmanları heyecan yaratmaya yetiyor.

Paranormal Tales sistem gereksinimleri şöyle:

Minimum:İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit)
İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 ya da Intel Core i5-7500
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: AMD Radeon RX 560 4GB ya da NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4GB
DirectX: Sürüm 12
Depolama: 6 GB kullanılabilir alan
Önerilen:İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit)
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 / Intel Core i7 8700
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: AMD Radeon RX 5700 / NVIDIA GeForce GTX 1070
DirectX: Sürüm 12
Depolama: 6 GB kullanılabilir alan

Sistem gereksinimlerine bakınca Paranormal Tales’ın aslında diğer Unreal Engine 5 tabanlı ya da benzer şekilde body cam açısına sahip gerçekçi oyunlar kadar yüksek güç talep etmediğini görebiliyoruz. Ancak oyun henüz yayınlanmadığı ve erken geliştirme aşamasında olduğu için söz konusu bu sistemlerde ne kadar stabil çalışacağı da merak konusu.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir