Artık Windows 11’in ‘Ayarlar’ Sayfasında da Reklam Gösterilecek “Yuh artık ya..”
 1. Anasayfa
 2. Windows

Artık Windows 11’in ‘Ayarlar’ Sayfasında da Reklam Gösterilecek “Yuh artık ya..”

0

Windows 11’in Insider sürümleri, Ayarlar bölümünde reklam göstermeye başladı. Bu durum, birkaç ay içerisinde tüm Windows 11 kullanıcılarını etkileyecek.

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un en yeni işletim sistemi Windows 11, yakın bir gelecek itibarıyla kullanıcıların canını sıkacak gibi görünüyor. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre Microsoft, Windows 11’de reklamın dibine dibine vurmaya başlayacak. Öyle ki işletim sisteminin Ayarlar bölümü, çok yakında reklam göstermeye başlayacak.

Windows 11’in son Insider sürümünde tespit edilen bilgilere göre kullanıcılar, Windows 11’in Ayarlar bölümüne girdiklerinde özellikle de Microsoft 365 ile ilgili reklamlar görmeye başlayacaklar. Gösterilecek reklamlar, kullanıcılara Microsoft 365 avantajlarını anlatacak ve satın almaya yönlendirecek. “Microsoft 365’i Deneyin” başlığı ile kullanıcıya gösterilecek reklam bölümü, ekranın ciddi bir bölümünü kaplayacak.

Microsoft’un Windows 11’deki reklamları işte böyle görünecek:

Windows 11

Ayarlar bölümünde gösterilecek olan reklamın hemen altında One Drive ile ilgili bilgi sağlanacak. Kullanıcılar, bu alanda One Drive’daki depolama alanını görebilecekler. Ancak reklamlar bunlardan ibaret olmayacak. Örneğin; “Hesaplar” bölümüne giren bir kullanıcı, Office ürünleriyle ilgili de reklam görecek. 

windows 11 reklam gösterecek

Windows 11’in reklamlarıyla ilgili tek olumlu handikap, reklamların sadece Microsoft hizmetleriyle ilgili olması. Reklamların her yerde görünmeye başladığı bir dönemde, Microsoft’un reklamları bu şekilde sınırlaması bile önemli.

Microsoft’un Windows 11’de ne zaman reklam göstermeye başlayacağı şimdilik belli değil. Ancak Insider programı kapsamında kullanıcıya ulaşan sürümler, kısa bir test sürecinden sonra kararlı sürümlere geliyor. Windows 11 kullanıcıları, maksimum birkaç ay içerisinde Ayarlar bölümü altında reklam görmeye başlayacaklardır.

 

Kaynak:https://www.neowin.net/news/windows-11-is-about-to-start-showing-more-ads-this-time-in-settings/

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir