1. Anasayfa
 2. Genel

Artık Google Dokümanlar’da dokümanın içinde başka bir kullanıcıdan bahsedebilirsiniz

Artık Google Dokümanlar’da dokümanın içinde başka bir kullanıcıdan bahsedebilirsiniz
0

Doğrudan bir Google Dokümanı içinde bir kullanıcıdan bahsedin

Artık Google Dokümanlar‘da dokümanın içinde başka bir kullanıcıdan bahsedebilirsiniz. Daha önce, bu yalnızca bir yorumla mümkündü.

Başka bir kullanıcıdan bahsedildiğinde, onlar hakkında bilgi almak ve o kişiyi Kişiler’e eklemek veya e-posta yoluyla ulaşmak gibi önerilen eylemler için adının üzerine gelebilirsiniz. Bu, Gmail veya Takvim gibi diğer Google Workspace uygulamalarında bir kullanıcının adının üzerine geldiğinizde gördüğünüz bilgilerin aynısıdır.

 

Bir belgede birinden bahsetmenin ona bildirim göndermeyeceğini unutmayın. Ek olarak, dokümana erişimi olmayan bir kullanıcıdan bahsederseniz, paylaşım önerilerini içeren bir istem alırsınız. Belgeyi o anda paylaşabilir veya reddedebilir ve doğru zaman geldiğinde normal Dokümanlar paylaşım işlevini kullanabilirsiniz.

 
 Bu özellik, tüm Google Workspace son kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Dokümanlar‘da yazarken “@” tuşuna basın – bu, bahsetmek istediğiniz kullanıcıyı arayabileceğiniz bir açılır menüyü tetikleyecektir. 
 

kaynak: https://gsuiteupdates.googleblog.comDoğrudan bir Google Dokümanı içinde bir kullanıcıdan bahsedin/2020/10/mention-a-user-directly-in-google-docs.html

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.