Artık Google Dokümanlar’da dokümanın içinde başka bir kullanıcıdan bahsedebilirsiniz

Doğrudan bir Google Dokümanı içinde bir kullanıcıdan bahsedin

Doğrudan bir Google Dokümanı içinde bir kullanıcıdan bahsedin

Artık Google Dokümanlar‘da dokümanın içinde başka bir kullanıcıdan bahsedebilirsiniz. Daha önce, bu yalnızca bir yorumla mümkündü.

Başka bir kullanıcıdan bahsedildiğinde, onlar hakkında bilgi almak ve o kişiyi Kişiler’e eklemek veya e-posta yoluyla ulaşmak gibi önerilen eylemler için adının üzerine gelebilirsiniz. Bu, Gmail veya Takvim gibi diğer Google Workspace uygulamalarında bir kullanıcının adının üzerine geldiğinizde gördüğünüz bilgilerin aynısıdır.

 

Bir belgede birinden bahsetmenin ona bildirim göndermeyeceğini unutmayın. Ek olarak, dokümana erişimi olmayan bir kullanıcıdan bahsederseniz, paylaşım önerilerini içeren bir istem alırsınız. Belgeyi o anda paylaşabilir veya reddedebilir ve doğru zaman geldiğinde normal Dokümanlar paylaşım işlevini kullanabilirsiniz.

 
 Bu özellik, tüm Google Workspace son kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Dokümanlar‘da yazarken “@” tuşuna basın – bu, bahsetmek istediğiniz kullanıcıyı arayabileceğiniz bir açılır menüyü tetikleyecektir. 
 

kaynak: https://gsuiteupdates.googleblog.comDoğrudan bir Google Dokümanı içinde bir kullanıcıdan bahsedin/2020/10/mention-a-user-directly-in-google-docs.html

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Yerli Aşı Adayının İnsan Deneyleri İçin Üretime Geçiliyor

Giriş seviye akıllı telefonlarda daha performanslı bir e-posta hizmeti sunmayı amaçlayan Gmail Go yayınladı. Uygulama, tüm Android kullanıcıları tarafından indirilebiliyor.

Giriş Seviye Akıllı Telefon Dostu Gmail Go Yayınlandı