Artık Google depolama alanınızı doğrudan Gmail’den yönetebilirsiniz
  1. Ana Sayfa
  2. Google Drive

Artık Google depolama alanınızı doğrudan Gmail’den yönetebilirsiniz

0

Bir uygulama daha Google One depolama alanınızı ön plana çıkarıyor


Google One bulut depolama alanınız Gmail, Drive ve Fotoğraflar gibi bir grup uygulama arasında paylaşılır; ister tüm yeni hesaplar için varsayılan olarak aldığınız ücretsiz 15 GB olsun, ister ekstra ücret almak için ödeme yapsanız da kolayca dağıtılabilir. Ancak bazılarımız için, bazen başka bir fotoğrafı yedekleyemeyene veya e-postaları silmemiz istenene kadar orada olduğunu bile unutuyoruz. Artık Google, Gmail’e bir tür hatırlatıcı ekleyerek depolama alanınızı takip edebileceğiniz bir yer daha ekliyor.

9to5google’a göre, bu yeni depolama göstergesi hem Android hem de iOS mobil uygulamalarında yaygın olarak kullanılabilir hale geliyor. Ekranın sağ üst köşesindeki hesap avatarınıza dokunarak bulabilirsiniz. Menünün en üstündeki etkin hesap bilgilerinizin hemen altında bulunan yeni depolama çubuğu, toplam depolama alanınızın ve tükettiğiniz yüzdenin yanında şirketin renklerini içeren bir bulut logosuna sahiptir. Çubuğa dokunduğunuzda depolama yöneticisi açılır ve tam olarak hangi hizmetlerin yer kapladığını görürsünüz. Ayrıca depolama alanını temizleyebilir veya yükseltmek için Google One’a bir gezi yapabilirsiniz.

 

3 Görüntüler

Sol: Eski arayüz. Orta ve Sağ: Yeni arayüzGeçmişte, bu bilgilere erişmek için Google Hesabınızı Yönet’e fazladan dokunmanız gerekiyordu. Bu sizi Gmail’den Google uygulamasına götürür ve ardından Ödemeler ve abonelikler sekmesine gidip Hesap depolama alanına gidebilirsiniz. Eğer bu gerçek bir güçlük gibi geliyorsa, çünkü öyle.


Gmail, kendi depolama çubuğuna sahip olan Google Fotoğraflar’a ve gezinti çekmecesinde benzer bir şeyle Drive’a katılır. Google, depolama yönetimini Dokümanlar ve E-Tablolar gibi diğer uygulamalara genişletirse kesinlikle bir artı olacaktır.
 

 

Kaynak: https://www.androidpolice.com/manage-google-storage-from-gmail/

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap