Arama Konsolunda Ürün Sonuçları için yeni raporlama
 1. Anasayfa
 2. Genel

Arama Konsolunda Ürün Sonuçları için yeni raporlama

0
Kısa bir süre önce schema.org işaretlemesine ek olarak, Google Merchant Center ve Google Manufacturer Center aracılığıyla gönderilen ürün veri yayınlarının Google Arama alışveriş yolculuklarını zenginleştirmek için kullanılacağını duyurdu. 
 
Bugün, Arama Konsolu Performansı raporunda, Google Arama’da Ürün açısından zengin sonuçlar için arama istatistiklerini yakalayan yeni bir Arama Görünümü duyuruyor. 

İnsanların hangi ürünleri ve markaları satın alacağını keşfetmek, araştırmak ve karar vermek için Google’a geliyor. Müşterilere yararlı ürün bilgileri sağlamak için Google, arama sonuçları içindeki ürün açıklamaları, fiyat ve bulunabilirlik gibi zengin ürün verilerini gösterir.
Google Arama sonuçlarında zengin ürün bilgileri

Resim: Google Arama sonuçlarında zengin ürün bilgileri

Web sitesi sahiplerinin bu zengin sonuçların etkisini anlamaları gerekir. Google Arama Konsolu Performansı raporu , web yöneticilerinin Google Arama’daki web sitesi sonuçlarının performansını anlamalarını ve optimize etmelerine yardımcı olmak için tıklamalar ve gösterimler gibi önemli ölçümler sağlar. Bu metrikler ayrıca cihaz, coğrafya ve sorgularla da bölünebilir.

Web siteniz Ürün arama sonuçlarında görünmeye uygunsa, arama performansınızı analiz etmek için trafiğinizi bölümlere ayırabilecek “Ürün sonuçları” adlı yeni bir Arama Görünümü türü bulacaksınız .

“Ürün sonuçları” adlı yeni bir Arama Görünümü türü

Resim: “Ürün Sonuçları” nın Arama Görünümü

Yeni ‘Ürün sonuçları’ arama görünümü (yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterilmiştir), web sitesi sahiplerinin ürün açısından zengin sonuçlar için arama performanslarını anlamalarına yardımcı olur. Örneğin, aşağıdaki soruları cevaplayabilecekler:

 • Fiyat, bulunabilirlik gibi zengin veriler içeren deneyimlerden ne kadar trafik geliyor?
 • Alışveriş trafiği zaman içinde nasıl değişiyor ve web sitesi hangi alışveriş arama sorgularını gösteriyor.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir