Arama çipleriyle Gmail’deki arama sonuçlarını daha hızlı hassaslaştırın
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Arama çipleriyle Gmail’deki arama sonuçlarını daha hızlı hassaslaştırın

0
Google, Gmail‘deki arama sonuçlarını Arama çipleriyle,  daha hızlı hassaslaştırılabileceğini duyurdu.

Googledaha hızlı aradığınızı bulmak için arama sonuçlarını sıralamanın ve filtrelemenin daha kolay bir yolu olan Gmail‘de arama çipleri sunuyor.

Örneğin, ek türü (Metin belgesi, Elektronik Tablo, PDF) veya belirli bir zaman aralığı gibi arama yongalarını seçerek bir iş arkadaşınızın adını arayabilir ve sonuçlarınızı daha da daraltabilirsiniz. Takvim davetiyeleri gibi belirli sonuçları da filtreleyebilirsiniz.

Google, 19 Şubat 2020 tarihindeki resmi blog sayfası gSuiteupdates’de yaptıgı açıklamada;

“Kullanıcılarımızdan Gmail‘de arama yapmanın daha hızlı ve sezgisel olabileceğini duyduk.”

Arama çipleriyle, alakasız getirileri sıralamaya veya arama operatörlerini kullanmaya gerek kalmadan arama sonuçlarınızı kolayca hassaslaştırabilir ve aradıklarınızı daha hızlı bulabilirsiniz. (Örneğin: marketing@company.com).

 Bu özellik varsayılan olarak kullanılabilir. Gmail’de arama yaparken, arama kutusunun altındaki arama filtresi yongalarını tıklayarak arama sonuçlarınızı daha da hassaslaştırabilirsiniz.
arama kutusunun altındaki arama filtresi yongaları

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap