Ar-Şeref-Onur Kalmadı Bu ne Ya! Motorine Bu Gece 1 TL Daha Zam Bekleniyor
 1. Anasayfa
 2. Genel

Ar-Şeref-Onur Kalmadı Bu ne Ya! Motorine Bu Gece 1 TL Daha Zam Bekleniyor

0

Sonuçta Yürüyerek de Ulaşım Sağlayabiliriz: Motorine Bu Gece 1 TL Daha Zam Bekleniyor

Sektör kaynakları, akaryakıt fiyatlarına bir zammın daha yolda olduğunu açıkladılar. İddiaya göre motorine 1 TL daha zam gelecek. Bu zamla motorin fiyatları, ülke genelinde 18 TL’nin üzerine çıkacak…

Dün sizlerle paylaştığımız bir haberimizde benzin ve motorine savaş kaynaklı zam beklentisi oluştuğundan ve sektör kaynaklarının iddialarından bahsetmiştik. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), akşam saatlerinde yaptığı açıklamalarla zammı resmen duyurmuştu. Şimdi ise sektör kaynakları, bir savaş zammının daha kapıda olduğunu açıkladılar.

İddialara göre bu kez gelecek zam, motorin özelinde olacak. Bu yarın itibarıyla devreye girecek olan zam, pompa fiyatlarına yansıyacak. Sektör kaynaklarına göre zam, doğrudan 1 TL olarak kayıtlara geçecek. Benzin ve LPG içinse henüz ortada bir iddia olmadığını belirtmemiz gerekiyor. 

“Benim arabam yok” demeyin

Akaryakıt şirketlerinin internet sitelerinde yaptığımız son kontrollerde, motorinin litre fiyatının 17,60 TL seviyelerinde olduğunu görüyoruz. Eğer kaynakların iddiası gerçek olursa motorin için 18,60 TL seviyelerini konuşmaya başlayacağız ki bu pek de iyi bir durum değil. Zira motorin, özellikle de nakliye için oldukça önemli bir yakıt türü. Bu yüzden “Benim arabam yok.” şeklinde bir düşünce içerisinde olmak çok da doğru değil. Zira nakliye masraflarının artması, yediğimiz yiyeceklerden giydiğimiz kazağa kadar tüm ürünlere zam olarak yansıyacak.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir