Apple TV+’ın yüksek bütçeli bilim kurgu dizisi Foundation’dan yeni fragman geldi

Isaac Asimov’un aynı isimli kitabından uyarlanan Foundation ya da Türkçesi ile Vakıf dizisinden yeni bir fragman paylaşıldı.

Isaac Asimov'un aynı isimli kitabından uyarlanan Foundation ya da Türkçesi ile Vakıf dizisinden yeni bir fragman paylaşıldı.

 Isaac Asimov’un aynı isimli kitabından uyarlanan Foundation ya da Türkçesi ile Vakıf dizisinden yeni bir fragman paylaşıldı.

Ben Robot, Nightfall ve Sonsuzluğun Sonu gibi kitapların yazarı olan Isaac Asimov’un bir başka başarılı eseri Vakıf kitabının dizi uyarlamasından yeni bir fragman yayınlandı.

Bilim kurgu eserlerinin en iyilerinden biri olarak kabul edilen Vakıf, on milyonlarca gezegeni kapsayan bir galaktik imparatorluğun çöküşünü konu alan bir roman. Fragmanı izlediğimizde ise dizinin iddialı bir şekilde geldiğini rahatlıkla görebiliyoruz. Özellikle görsellik bir hayli güzel duruyor.

Foundation, 24 Eylül 2021’de Apple TV+ üzerinden yayınlanacak. Dizinin oyuncu kadrosunda Cassian Bilton, Laura Birn, Jared Harris, Leah Harvey, Lou Llobell, Terrence Mann, Lee Pace ve Mido Hamada bulunuyor. Vakıf dizisinin yaratıcılığını ise David S. Goyer üstleniyor. Bahsi geçen yeni yayınlanan fragmanı aşağıda bulabilirsiniz.

Foundation Yeni Fragman

Devrimci Dr. hari Seldon, İmparatorluğun yaklaşmakta olan düşüşünü öngördüğünde, o ve sadık takipçilerden oluşan bir grup, medeniyetin geleceğini yeniden inşa etmek ve korumak için temeli kurmak için galaksinin uzak köşelerine gider. Hari’nin iddialarıyla öfkelenen iktidardaki Cleons-uzun bir imparator klonu çizgisi-rakipsiz saltanatlarının zayıflayabileceğinden korkuyorlar, çünkü güçlü miraslarını sonsuza dek kaybetmenin potansiyel gerçekliğini hesaba katmak zorunda kalıyorlar.

 
Kaynak:https://collider.com/foundation-series-trailer-apple-tv-plus/.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Windows 11'in nasıl göründüğünü merak edenler için bilgisayara kurulum yapmadan, tarayıcı üzerinden sisteme göz atmaya olanak tanıyan bir site önerisi;

Meraklısına: Windows 11’i Kurmadan Sistemi İncelemenize Olanak Tanıyan İnternet Sitesi

Microsoft, Windows 11 beta ISO'yu Windows Insider'ların kullanımına açtıktan iki ay sonra yayımladı. Bu ISO dosyası ile temiz bir Windows 11 kurulumu gerçekleştirebiliyorsunuz.

Windows 11 Insider Preview ISO dosyası artık herkes tarafından indirilebilir