Apple, Safari Technology Preview 107’yi Yayınladı

Apple, Safari Technology Preview Tarayıcısının Yeni Sürümünü Yayınladı

Apple, Safari Technology Preview Tarayıcısının Yeni Sürümünü Yayınladı

Apple’ın Safari’de yayınlanacak özellikleri test ettiği tarayıcısı Safari Technology Preview’ın yeni sürümünü yayınladı. Safari Technology Preview 107 güncellemesi, tarayıcıda bulunan bazı hataların düzeltilmesinin yanında performans iyileştirmelerini sunuyor.Apple, 2016 yılının mart ayında deneysel bir internet tarayıcısı olan Safari Technology Preview’ı piyasaya sürdü ve yeni özelliklerini burada test etmeye başladı. Safari Technology Preview, kararlı Safari sürümüne gelmesi muhtemel özelliklerin test edildiği bir ‘Beta’ uygulama görevi görüyor.

Safari Technology Preview 107 isimli son sürümde Web Inspector, Web API, CSS, IndexedDB, JavaScript, CSS Grid ve erişilebilirlik için hata düzeltmeleri yer alıyor. Tarayıcının yeni sürümünde hata düzeltmelerinin yanında performans geliştirmeleri de yer alıyor.

Safari Technology Preview’ı kullanmak ve yeni özellikleri test etmek için MacOS’un son iki sürümü olan Mojave veya Catalina’yı kullanmak gerekiyor. Bu iki MacOS sürümünü kullanan Mac ve MacBook kullanıcıları, buradaki bağlantıdan Safari Technology Preview’ı indirebilirler.

Apple, Safari Technology Preview’ı yeni özellik geliştirme sürecinde geliştirici ve kullanıcılardan geri bildirim almak için kullanıyor. Bu nedenle Safari kullanmaya devam ederken Safari Technology Preview’ı da kullanabilirsiniz. Üstelik Safari Technology Preview’ı indirip kullanmak için herhangi bir geliştirici hesabına da ihtiyaç duyulmuyor. 

kaynak: https://www.macrumors.com/2020/05/28/apple-releases-safari-technology-preview-107/

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Haziran 2020'de eski WordPress.com düzenleyicisi kullanımdan kaldırılıyor ve daha yeni ve daha güçlü WordPress blok düzenleyicisine geçiliyor.

WordPress Blok Düzenleyicisine Merhaba Deyin

Bu yayında, 2020 için güncellenen Android'de Chrome'dan en iyi şekilde yararlanmak için 15'in üzerinde ipucu ve püf noktası ele alacağız.

Android Chrome için En İyi 15 İpucu ve Püf Noktası