Annelerinizi Sürprize Hazırlayın: Samsung, Artık Uygun Fiyatlı Telefonların Kutusuna da Şarj Aleti Koymayacak
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Annelerinizi Sürprize Hazırlayın: Samsung, Artık Uygun Fiyatlı Telefonların Kutusuna da Şarj Aleti Koymayacak

0

 

Samsung’un Galaxy A serisindeki telefonlardan da şarj cihazını kaldırmaya karar verdiği ortaya çıktı. Paylaşılan görsellere göre Samsung Galaxy A14, kutusunda şarj aleti içermeyecek…

Akıllı telefon sektörü, bundan birkaç yıl önce radikal bir değişiklikle karşımıza çıktı. Bir yandan ABD merkezli teknoloji devi Apple, diğer yandan ise Güney Koreli Samsung, akıllı telefonlarından şarj aletlerini çıkarmaya karar verdi. Bu kararın nedeni çevrecilik olarak gösterilmiş olsa da sektör kaynaklarına göre gerçek neden, maliyetlerin düşürülmek istenmesiydi. Özellikle de lojistik maliyetleri, şarj cihazının kutudan çıkması ile ciddi anlamda düşmüştü. Neticede kutular küçülmüştü.

Samsung, bu kararı şu an için üst düzey modellerde tercih etti. Örneğin bir Galaxy S23 satın aldığınızda kutu içeriğinde şarj cihazı bulunmuyor ancak Galaxy A veya Galaxy M serisinden bir model satın aldığınızda, kutudan şarj cihazı çıkıyordu. Gelen son haberler, Samsung’un bu kararın kapsamını genişletteceğini gözler önüne seriyor. Artık en ucuz modellerde bile şarj cihazı alınmayacak. Bu durum, Samsung’un rakiplerini bir adım öne çıkarabilir. Zira Android ekosisteminin diğer üreticileri, henüz giriş ve orta segment telefonlar için böyle bir karar almadılar.

Kutudan şarj aleti çıkmayacağını ortaya koyan sızıntı görseller şu şekilde:

Samsung, giriş orta segment telefonlara da şarj aleti vermeyecek

Akıllı telefon dünyasının bilinen sızıntı kaynakları arasında yer alan Ahmed Qwaider, Samsung Galaxy A14‘ün (4G) kutusuna ait görüntüler paylaştı. Bu görüntülere baktığımızda, kutunun ciddi anlamda küçülmüş olduğunu görüyoruz. Sızıntı kaynağına göre bu küçülmenin nedeni, Galaxy A14’ün kutusundan şarj cihazının çıkarılmış olması.

 

Siz değerli okurlarımız için bu iddiaları teyit ettirmeye çalıştık ve Samsung’a sorduk. Aldığımız cevap gerçekten de ilginçti. Bir Samsung yetkilisi, Samsung Galaxy A14’te şarj cihazının bulunmadığını doğruladı. Açıklamaya göre kutuda sadece iki ucu USB Type-C girişi olan bir kablo ve bir de telefonun kendisi bulunacak. Tüketici, bu telefon için kendi şarj aletini temin etmek durumunda kalacak. Samsung Galaxy A14 ile başlayan yeni dönemin ilerleyen dönemlerde piyasaya sürülecek tüm modellerde uygulanacağını düşünüyoruz…

Kaynak: https://www.sammobile.com/news/galaxy-14-no-charger-box-rumor/
 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap