Andromeda Geliyor Mu?
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Andromeda Geliyor Mu?

+ - 0

Chrome OS ve Android’ e ek olarak Google yeni bir işletim sistemi oluşturuyor ve 4 Ekim tarihinde yapılacak etkinlikte tanıtılacağı düşünülüyor.

Ancak henüz bu işletim sisteminin tüm özellikleri bilinmemesine rağmen Chrome OS ve Android ‘i bir araya getiren melez bir işletim sistemi olduğu biliniyor. Fakat öte yandan Andromeda’nın iki sistemin yerini almayacağı da iddia ediliyor. Üstelik Google her iki işletim sistemi arasında belirli bir uygulama uyumluluğu geliştirmek için çok çalıştı. Bu durumda Andromeda ne getirecek, kimin işine yarayacak, bu soruların cevapları büyük merak uyandırıyor.

Bazı kaynaklar Chrome OS işletim sisteminin temel özelliklerinin Android tarafına aktarılacağını ve Andromeda platformunun bu şekilde elde edileceğini ifade ediyor. Henüz yeni işletim sisteminin teknik detayları bilinmiyor.

4 Ekim tarihindeki lansmanda ise yeni Pixel telefonların yanında Andromeda işletim sisteminin ilk örneği karşımıza çıkacak. 2017 yılında ise Andromeda işletim sistemini taşıyan ilk cihazlar ve uyumlu cihazlara ilk ön izleme sürümlerinin dağıtıma çıkması bekleniyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

1989 yılında Akhisar'da doğdum. Eğitim ve öğretim hayatımı Pamukkale Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra dijital platformlara olan ilgim arttı. Ve bilgi paylaşım sistemlerine ilgi duymaya başladım.Google, Yandex, Bing gibi büyük arama motorlarında seo optimasyonu yapmaya başladım. Ayrıca gıda mühendisliği yapmaktayım.

Yorum Yap