Android’de Yeni Bir Kötü Amaçlı Yazılım Keşfedildi
 1. Anasayfa
 2. Android

Android’de Yeni Bir Kötü Amaçlı Yazılım Keşfedildi

0

Android’de WhatsApp ve Netflix Üzerinden Kart Bilgilerini Çalabilen Zararlı Bir Yazılım Keşfedildi

Android işletim sisteminde keşfedilen yeni bir yazılım, toplamda 337 uygulamayı hedef alarak kullanıcıların hassas bilgilerini hackerlara sunabiliyor. Yazılım, kullanıcıların şifrelerini ve kart bilgilerini ele geçirebiliyor.

Twitter’ın en büyük hesaplarının bile hackerlar tarafından ele geçirilebildiği şu günlerde akıllı telefonlarımızın güvenliğine her zamandan daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor. Elbette Twitter’da yaşanan olaylar ve akıllı telefon hacklenmesi aynı prensipleri taşımasa da her ikisi de kullandığımız platformun güvenliği konusunda endişeler yaratıyor.

Akıllı telefon sektöründe en büyük paya sahip olan Android işletim sistemi de uzun zamandır güvenlik sorunları nedeniyle eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Şirket, son aylarda güvenlik konusunda epey gelişmiş olsa da keşfedilen yeni bir güvenlik açığı, milyonlarca kullanıcının bilgilerini riske atıyor olabilir.

337 uygulamayı hedef alıyor:

Raporlara göre BlackRock isimli bu kötü amaçlı yazılım, Avast, AVG, BitDefender, Eset, Trend Micro, Kaspersky ve McAfee gibi popüler antivirüs yazılımlarından da sıyrılabiliyor. Yazılım, akıllı telefonun ekranında sahte yeni bir ekran göstererek özünde kullanıcılara farklı bir telefon kullandırıyor.

Android’de WhatsApp ve Netflix Üzerinden Kart Bilgilerini Çalabilen Zararlı Bir Yazılım Keşfedildi

Yazılımı tespit eden şirket, yazılımın Amazon, Google Play Servisleri, Gmail, Outlook, Netflix, Uber, Twitter, Snapchat, Instagram, Facebook, WhatsApp gibi popüler uygulamaları da hedef alabildiğini açıkladı. Yazılımın ne kadar süre daha Android’de çalışacağı henüz cevaplanamayan bir soruyken Google tarafından da bu yazılıma dair bir açıklama henüz gelmedi.

 
kaynak : https://techviral.net/blackrock-android-malware-steal-card-data-passwords/

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir