1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Android’de Varsayılan Uygulamaları Değiştirme

Android’de Varsayılan Uygulamaları Değiştirme
+ - 0

Android kullanıcıların en büyük şikayetlerinden biri Android’ in kendi uygulamaları. Çoğu kişi bu uygulamaları telefondan kaldırmak konusunda sıkıntı yaşıyor. Ayarlar bölümünden yapacağınız bir kaç işlemle bu uygulamaları değiştirebilirsiniz.

Öncelikle ‘Ayarlar’ bölümünden ‘Uygulamalar’a tıklıyoruz ve telefondaki uygulamalar listesine ulaşıyoruz. Elbette akıllı telefon üreticilerine ve arayüzlere bağlı olarak bu pencere sizde farklı görülebilir. Uygulamaları ‘Yapılandır’ bölümünden ‘İleri Düzey’ başlığı altındaki ‘Varsayılan Uygulamalar’ seçeneğine tıklayın.

Burada karşınıza ‘Tarayıcı Uygulaması’, ‘Telefon Uygulaması’ ve ‘Sms Uygulaması’ gibi bölümler geliyor. Böylece Android’ deki varsayılan web tarayıcıyı, telefon ve kısa mesaj uygulamasını kolayca değiştirebilirsiniz.

Elbette bu aşamadan önce sisteminize varsayılan uygulamaya alternatif bir uygulama kurmanız gerekiyor. Yani Android’deki varsayılan web tarayıcıyı kullanmak istemiyorsanız; Google Chrome, Firefox ya da Opera gibi uygulamaları sisteme eklemelisiniz. Daha sonrasında varsayılan uygulamaları kolayca değiştirebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

1989 yılında Akhisar'da doğdum. Eğitim ve öğretim hayatımı Pamukkale Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra dijital platformlara olan ilgim arttı. Ve bilgi paylaşım sistemlerine ilgi duymaya başladım.Google, Yandex, Bing gibi büyük arama motorlarında seo optimasyonu yapmaya başladım. Ayrıca gıda mühendisliği yapmaktayım.

Yorum Yap