1. Ana Sayfa
  2. Android

Android Mesajlar’a Sohbetleri Keyiflendirecek Yeni Bir GIF Özelliği Geldi

Android Mesajlar’a Sohbetleri Keyiflendirecek Yeni Bir GIF Özelliği Geldi
Google, sohbetlerin çok daha canlı ve akıcı olması için Mesajlar uygulamasına GIF Önerme özelliği ekledi.
+ - 0
Google, sohbetlerin çok daha canlı ve akıcı olması için Mesajlar uygulamasına GIF Önerme özelliği ekledi.

Emojiler, uzun yıllardır çevrimiçi sohbetlerimizin ayrılmaz bir parçası konumundalar. Bugüne geldiğimizde ise GIF’ler, duygu ve düşüncelerimizi hiçbir metne gerek duymadan aktarmamıza olanak sağlıyor.

Google, GIF’lerin çevrimiçi sohbetteki önemini bildiği için Google Mesajlar uygulamasında Tenor GIFs tarafından desteklenen bir GIF özelliği sunuyor ancak Google Mesajlar’ın GIF özelliği, diğer mesajlaşma uygulamalarından biraz farklı.

Google Mesajlar, sohbet içeriğine göre size GIF önerilerinde bulunuyor. Böylece arama motoruyla zaten kolaylıkla ulaşabildiğiniz GIF’lere çok daha basit bir şekilde erişebiliyorsunuz. Peki GIF önerileri nasıl kullanılıyor?

Örneğin ‘sadece şakaydı’ şeklinde bir mesaj gönderdiniz. Sanal klavyenin hemen üzerinde GIF önerileri karşınıza çıkıyor. Bu önerilere dokunarak mesajınızla ilgili GIF’lere ulaşabiliyorsunuz. Bu özellikle birlikte Google, GIF kullanımını artırmayı amaçlıyor.

Kaynak: https://www.androidpolice.com/2019/05/09/google-messages-is-suggesting-gif-searches-based-on-your-conversations/

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap