Android Mesajlar’a Sohbetleri Keyiflendirecek Yeni Bir GIF Özelliği Geldi

Google, sohbetlerin çok daha canlı ve akıcı olması için Mesajlar uygulamasına GIF Önerme özelliği ekledi.

Google, sohbetlerin çok daha canlı ve akıcı olması için Mesajlar uygulamasına GIF Önerme özelliği ekledi.
Google, sohbetlerin çok daha canlı ve akıcı olması için Mesajlar uygulamasına GIF Önerme özelliği ekledi.

Emojiler, uzun yıllardır çevrimiçi sohbetlerimizin ayrılmaz bir parçası konumundalar. Bugüne geldiğimizde ise GIF’ler, duygu ve düşüncelerimizi hiçbir metne gerek duymadan aktarmamıza olanak sağlıyor.

Google, GIF’lerin çevrimiçi sohbetteki önemini bildiği için Google Mesajlar uygulamasında Tenor GIFs tarafından desteklenen bir GIF özelliği sunuyor ancak Google Mesajlar’ın GIF özelliği, diğer mesajlaşma uygulamalarından biraz farklı.

Google Mesajlar, sohbet içeriğine göre size GIF önerilerinde bulunuyor. Böylece arama motoruyla zaten kolaylıkla ulaşabildiğiniz GIF’lere çok daha basit bir şekilde erişebiliyorsunuz. Peki GIF önerileri nasıl kullanılıyor?

Örneğin ‘sadece şakaydı’ şeklinde bir mesaj gönderdiniz. Sanal klavyenin hemen üzerinde GIF önerileri karşınıza çıkıyor. Bu önerilere dokunarak mesajınızla ilgili GIF’lere ulaşabiliyorsunuz. Bu özellikle birlikte Google, GIF kullanımını artırmayı amaçlıyor.

Kaynak: https://www.androidpolice.com/2019/05/09/google-messages-is-suggesting-gif-searches-based-on-your-conversations/

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Apps ekibinden alınan bu resmi yayın, Sayfalarda verileri biçimlendirmek ve çalışmak için üç yeni özelliği Google Apps müşterileri için yeni özellikler ve geliştirmeler hakkında temel bilgiler sağlıyor

Google Suit: Sayfalardaki verileri biçimlendirme ve çalışmak için üç yeni özellik sunuyor

Google Fotoğraflar, Çok Yakında Siyah-Beyaz Fotoğrafları Böyle Renklendirecek (Video)