1. Ana Sayfa
  2. Android

Android Klavyenizi Nasıl Değiştirirsiniz

Android Klavyenizi Nasıl Değiştirirsiniz
0

Tüm akıllı telefonlar kendi sanal klavyeleriyle birlikte gelir, çünkü aksi halde onlara nasıl yazacağız, değil mi? Çoğunlukla, Android ile birlikte gelen ve akıllı telefon üreticinizin kullandığı ürünler gayet iyi çalışıyor. 

 
İşi hallediyorlar ama ya daha fazlasını istiyorsan?

Ya doğrudan klavyenin içindeki şeyleri aramak gibi şeyler yapabilmek istiyorsanız? Belli ki o zaman bazı alternatifler araman gerekecek, ama soru şu ki onu buldun, sırada ne var? Android akıllı telefonunuzdaki varsayılan klavyeyi nasıl değiştirirsiniz? Peki, nasıl olduğunu anlatalım.

Android’de Klavyeleri Değiştirme

  1. Ayarlar uygulamasını başlatın
  2. Aşağı kaydırın ve Sistem > Diller ve giriş’i arayın
  3. Sanal klavye > Klavyeleri yönet’i seçin
  4. Kullanmak istediğiniz klavyenin geçiş düğmesine dokunun
  5. Tamam üzerine dokunun
  6. Klavye kullanmanızı gerektiren herhangi bir uygulamayı başlatın
  7. Klavyeyi yukarı çekin ve sağ alt köşedeki klavye simgesine dokunun
  8. Geçiş yapmak istediğiniz klavyeyi seçin
  9. Farklı bir klavyeye geçmek istiyorsanız yukarıdaki adımı tekrarlayın

Ve işin bitti! Yeni klavyeleri değiştirme veya ekleme işleminin birkaç adımı vardır, ancak zor değildir ve yeni klavyeler eklediğinizde veya bazılarını kullanmayı bırakmak istediğinizde tekrarlamaya devam edebilirsiniz.

Şimdi bir sonraki soru, hangi klavye uygulamalarını kullanmalısınız?

Klavye Uygulaması Seçme

Bu, akıllı telefonlar için Google tarafından yapılan resmi klavyedir. Gboard’un diğer klavyelere göre sahip olduğu avantajlardan biri, klavye uygulamasının içindeki metni gerçekten çevirebilmesidir. Bunun anlamı, hızlı bir çeviriye ihtiyacınız varsa, farklı bir uygulamaya geçmek yerine, Gboard’un çeviriyi sizin için yerinde yapabilmesidir.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap