Android için Opera 58: Hızlı Erişimi daha da hızlandırıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Android için Opera 58: Hızlı Erişimi daha da hızlandırıyor

0
Android için Opera, Daha kolay bir görünüm için bildirimleri kolayca yönetin ve Hızlı Aramaları gruplandırın

Merhaba, umarım bu yeni sosyal uzaklaşma ve kısıtlama dünyasında hepiniz gayet iyi gidiyorsunuzdur. Android için Opera tarayıcısı için yeni güncellemeler yayınlandı. Yeni 58 sürümünde neler olduğunu biraz anlatalım.

Geliştirilmiş Hızlı Arama klasörleri

Ana sayfanızda kendi klasörlerinizi oluşturabileceğinizin farkında olmayabilirsiniz. Bu, her ikisini de içeren bir klasör oluşturan bir öğeyi diğerinin üzerine sürükleyerek yapılır. Varolan bir klasörünüz olduğunda, ek öğeleri sürükleyip bırakabilirsiniz.

Bu güncellemeyle bazı görsel iyileştirmeler yapıldı, ancak en dikkat çekici işlevsellik iyileştirmesi, asla alışık olmadığımız düzenleme-silme / silme çözümümüzü terk etmektir.

Şimdi, bir Hızlı Arama öğesine uzun dokunmanız size düzenleme ve silme işlemleri için bir bağlam menüsü sunacaktır. Sürükleme işlemlerinde fareyle üzerine gelme düzenleme / silme düğmelerinin kaldırılması, kullanıcı arayüzünü gerçekten temizler ve kaydırma işleminin bazen gerekli olduğu çok sayıda Hızlı Arama öğesine sahip olanlar için daha verimli hale getirir.

Yeni formlar

Görsel yükseltme alan bir başka alan da form öğeleridir. Kullanılabilirliği en üst düzeye çıkarmak için en yeni Google Android yönergelerini izledik ve eskisinden çok daha çekici göründüklerini düşünüyoruz.

Daha kolay bildirim işleme

Düzenli olarak güreşülen konu, web sayfası bildirim ayarlarıdır. İlk olarak, kullanıcılardan Opera‘dan istenmeyen bildirimler göndermesiyle ilgili şikayetler ve geri bildirimler. 

Geliştiricilerin açıklamalarına göre, yanlışlıkla bildirimlere izin vermenin çok kolay olduğunu belirlemişler. Bunu çözmek için, iletişim kutusundaki ifadeyi yeniden düzenlemiş, böylece bir hata engellenen bildirimlerle sonuçlanacağı düşünülmüş. Ancak, bunu yaparak bazı kullanıcılar iletişim kutusunu yanlış yorumlamış ve yanlış seçeneği tıklamış. Böylece, çizim tahtasına geri dönülmüş.

Bu güncellemeyle, web sayfası bildirimlerini varsayılan olarak engellenecek şekilde ayarladık. Küçük bir açılır pencere kullanıcıya bunu hatırlatır ve seçim yoluyla açıkça engelini kaldırmanın hızlı bir yolunu sunar.

Her zamanki gibi, bir blog yayınına pek uymayan, ancak Android için Opera‘yı günlük tarama ihtiyaçlarınız için mümkün olan en iyi ürün yapan şeyin önemli bir parçası olan çok sayıda ek iyileştirme yapılmış.

Android için Opera tarayıcısının yeni sürümü 58’i buradan indirebilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap