Android Google Chrome Tarayıcısı, Hızlı Yanıt Özelliğine Kavuşurken Batarya Ömrünü de İyileştirecek
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Android Google Chrome Tarayıcısı, Hızlı Yanıt Özelliğine Kavuşurken Batarya Ömrünü de İyileştirecek

0

Google, Android Chrome için hızlı yanıtlar özelliğini desteklerken, çoğu kullanıcının pek memnuniyet duymadığı otomatik arka plan yenilmeleri hakkında da bir iyileştirmeye gidecek.
XDA-Geliştiriciler tarafından Chromium Gerrit’te açığa çıkarılan yeni bir özellik, temel olarak zaten Android’de bulunan “Hızlı Yanıt” özelliğinin bir uzantısı niteliğinde olacak. Hatırlayacak olursanız Quick Reply, ilk olarak Android 7.0 (Nougat) işletim sistemi ile birlikte gelmiş ve kullanıcıların gelen bildirimleri uygulamayı açmadan yanıtlamasını sağlamıştı. Yeni test edilen özellik ise yine bu mimari üzerinden inşa edilen ancak biraz daha değişik bir fonksiyon.

Söz konusu olan bildirimlere hızlı cevap özelliği aslında Chrome temelli bir yenilik taşıyor. Daha önce hali hazırda uygulamalar üzerinde çalışan fonksiyon, daha çok Chrome web tarayıcının uygulama gibi bildirim göndermesine ve bu bildirimlerin cevaplanmasına olanak sağlayacak. Gelen bilgilere göre bu özelliğin kullanılması için web sitelerinin bu fonksiyonu desteklemesi gerekiyor. Yani web sayfaları da bir çeşit araç yüklemek zorunda olabilir. Tabi sitelere entegre edilecek bu eklenti sayfa yüklenme hızlarını düşüreceğinden, geleceği nasıl olur bilinmez.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir