Android dünyası Apple’ı geçiyor mu? İşte Snapdragon 8 Gen 3 performansı
 1. Anasayfa
 2. Android

Android dünyası Apple’ı geçiyor mu? İşte Snapdragon 8 Gen 3 performansı

0

Yükselmeye devam eden Android dünyası, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 ile birlikte zirveye çıkıyor. İşte ayrıntılar…

Kıyasıya rekabetin sürdüğü akıllı telefon dünyasında mobil işlemcilerin performansı her geçen gün artıyor. Sektörün en önemli temsilcilerinden Qualcomm, üst düzey işlemciler üretmeye devam ediyor. Snapdragon 8 Gen 2 ile büyük bir performans elde eden şirket, yeni amiral gemisi işlemcisiyle en iyisi olmak istiyor.
Snapdragon 8 Gen 3, Geekbench’te Apple A16 Bionic’i geride bıraktı

Akıllı telefon sektöründe Apple’ın yıllardan veri süren bir üstünlüğü bulunuyor. Şirketin bu başarısında işlemcilerinin oldukça büyük bir önemi var. Ancak Android tarafı son yıllarda bu arayı giderek kapatıyor. Son gelen bilgiler ise öne geçmiş olabileceği yönünde.

Geçtiğimiz günlerde Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisi, mobil cihazlar için popüler bir kıyaslama arenası Geekbench’te boy gösterdi. İşlemci, tekli çekirdek performansında 1.930 puan almayı başardı. Yeni işlemcinin çoklu çekirdek performansı ise 6.236 olarak karşımıza çıktı.

Performansın ardından dikkat çekici bir sonuç gözlere çarptı. Apple’ın işlemcisi A16 Bionic, tekli çekirdek performansında 1.874 ve çoklu çekirdek ise 5.384 puan almıştı. Geekbench’in verilerine göre Qualcomm, Apple işlemcilerini nihayet geçiyor.

Ünlü analist Digital Chat Station’a göre, Snapdragon 8 Gen 3 modeli 2023’ün üçüncü çeyreğinde amiral gemisi telefonlarda yer alacak. Sızdırılan Geekbench skorunda, yeni modelin Snapdragon 8 Gen 2’ye kıyasla yüzde 25 performans artışı gösterdiği açıkça görülebiliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir