Android Depolama Alanı Arttırma Yöntemleri
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Android Depolama Alanı Arttırma Yöntemleri

0

Android işletim sistemine sahip cihazınızda depolama alanınızı artırmak için ne yapmak gerektiğini öğrenerek sıkça yaşadığımız hafızanın dolması sorunundan hepbirlikte kurtulalım. 

En yaygın işletim sistemlerinden Android’in hafizası çok çabuk dolmaktadır.Bu durma sebep olan en önemli neden ise Android’in çok fazla yedekleme yapmasıdır.Buda dosya yöneticisinde dosya kalabalığı oluşturmaktadır.  Bu sorundan kurtulma işlemine ilk olarak dosya yöneticisinden başlayalım.
Kullanmadığınız gereksiz dosyaları Android işletim sisteminizden silerek işe başlayalım.Örneğintelefonuzda bulunan izlemediğiniz eski videoları silerek telefonunuzda yer açabilirsiniz.Videolar sistemde oldukça yer kaplar buda sistemi ciddi bir şekilde etkiler.Gizli dosyalardan yedeklenen dosyaları silerekte telefonuzdaki gereksiz özellikle yer kaplayan dosyaları silerek Android cihazımızın depolama alanını artırmaya başlamalıyız.

Yardımcı Uygulamada Kullanın

Dosya yöneticisinden temizlik yapmak için her seferinde tek tek dosyalarla ugraşmak ne kadar etkilide olsa pratik değildir.Bu işlemleri daha pratik bir şekilde yapabilmek için yardımcı uygulamalar kullanabiliriz.Bunun için Google Play Store’den indirerek kurabiliriz.Bu uygulmalar sistemimizdeki gereksiz dosyaları ve çerezleri temizleyerek size alan yaratir.Bu işlem için Ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz uygulamalar da bulunmaktadır.Size önerebileceğim en kullanışlı uygulamalardan Ccleaner indirip kullanabilirsiniz..


Müzik Depolamayın Müzik Uygulamaları Kullanın

Akıllı telefonlarından müzik dinlemek olmazsa olmazlarımızdan ancak dinlediğimiz müzikleri telefonunuzda depolamak ciddi bir yer kaybına yol açar,çünkü müzikler Android sistemde resimlerden daha çok yer kaplamaktadır.Bu nedenle müzikleri depolamak yerine online müzik uygulaması kullanarak telefonunuzun daha bos olmasını sağlayabilirsiniz.Bu uyglamalardan sizlere  Spotify ,souncloud,ttnetmüzik önerebilirim.

Bulut Sistemleri

Bulut sistemler kullanmakda önemli çözümlerdendir.Ve boş alan yaratabilmek için pek çok bulut servisi vardır.Google Drive bunlardan biridir.Bu sistemleri online olarak kullanabilir ve yükleyeceğiniz dosyaları belli bir boyuta kadar saklar.Böylece bu dosyalarınız Google Drive’da depolanır sizde telefonunuzda saklamak zorunda kalmazsınız.

microSD Kart

Buraya kadar önerdiğimiz yöntemler içerisine harici depolama kartlarına değinmeden makalemizi bitirmek olmazdı tabiki.MicroSD Kart yani harici depolama kartları ile telefonunuzda oldukça büyük bir boş alan açabilirsiniz. MicroSD Kartınız olabilmesi için telefon perakende satış mağazalarından telefonunuz ile uyumlu bir harici depolama kartı satın alarak cihazınıza taktığınızda büyük ölçüde yeni bir boş alan oluşacaktır..

Yazar Hakkında

Cum.unv.elektronık mezunu gultasarim.com kurucusu ve editörü ayrıca Wordpress,Blogger,Tumblr,Google Sites,Sosyal Medya ,Seo alanlarda profesyonel çözümler üreticisi..

Yorum Yap