Android Cihazlara Gelecek Özellik Google Asistan ile Chrome’un Çalışmasını Sağlayacak

Chromium kodunda fark edilen bir değişiklik, Google Asistan’ın Google Chrome ile birlikte çalışacağını gösteriyor.

Chromium kodunda fark edilen bir değişiklik, Google Asistan’ın Google Chrome ile birlikte çalışacağını gösteriyor.

Chromium kodundaki değişime göre Google, I/O 2019 geliştiricilerkonferansında ‘Autofill Assistant‘ adında bir özelliğinin demosunu yayınlayacak. Google’ın demosunda Google AsistanChicago’ya doğru bir seyahate çıkıldığını gösteriyor ve Chrome’da asistanın gösterdiği bilgilerin olduğu bir kart ile birlikte seyahat hakkında bilgiler beliriyor. Sonrasında Google Asistan, o bölgedeki National Car Rental isimli bir araba kiralama firmasından rezervasyon yapmayı öneriyor. 
Google Asistan’ın bunu nasıl yaptığını bilmiyoruz fakat belki de National Car Rental’ın internet sitesine girilince otomatik olarak çalışmaya başlamış olabilir.

Autofill Assistant, isminden de anlaşılacağı üzere seyahat bilgilerinizi kullanıp zaten Chrome’da kayıtlı olan kredi kartı bilgilerinizi de kullanarak rezervasyon için ödeme yapmayı öneriyor.

Tabii ki bu özellik, sadece araba kiralamak için değil; sinema biletihotel odası gibi farklı durumlarda da kullanılabilir. Autofill Assistant‘ın diğer özelliklerini Google I/O 2019 etkinliğinde göreceğiz.

Kaynak:   https://www.androidauthority.com/google-assistant-chrome-971258/

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google, Güvenlik Anahtarı Sistemini Geliştiriyor

Google Gmail’in, Bugün 1 Nisan 2019 15’inci Yıl dönümünü Kutluyoruz