Android cihazınızdaki Chrome uygulaması
  1. Ana Sayfa
  2. Android

Android cihazınızdaki Chrome uygulaması

0

Google, mobil tarayıcısının HTTPS güvenlik protokolüne sahip sayfalarla daha verimli çalışabilmesi için Chrome‘un Android sürümünde Veri Tasarrufu özelliğini güncelledi.

Google dünkü blog gönderisinde, yavaş bağlantılar için optimize edilmiş ‘Lite Pages‘ (hafif sayfalarını) adını verdiği yeni özelliğini duyurdu.

Yeni özelliğin yalnızca veri kullanımıyla ilgili olmadığı, sayfaların açılış hızını da etkilediği belirtildi. Google, Veri Tasarrufu‘nun internet sayfalarının iki kat hızlı yüklenmesini sağladığını ve Chrome‘da veri kullanımını %90‘a kadar azaltabileceğini söyledi.

Veri Tasarrufu, internet siteleri cihazınıza yüklenmeden önce verileri sıkıştırarak hem daha az bekleme süresi hem de düşük veri kullanımı sağlıyor. 

Ayrıca bu özellik aktif olduğu sırada internet siteleri, normal görünümlerine göre bir farklılık göstermiyor. Bununla birlikte yeni Hafif Sayfa özelliği, Chrome’un Veri Tasarrufu işlevinden tamamen ayrı. 
Bu yeni özelliğin yalnızca telefonun mevcut bağlantısı 2G hızına düştüğünde aktif olacağı belirtildi.

Android telefonunuzun internet sayfalarını yüklemede bir sorunu olduğunda internet sitesinin ‘Lite’ sürümü gösterilecek ve Chrome, kullanıcılara adres çubuğundan bir bildirim 
görüntüleyecek.

Android cihazınızdaki Chrome uygulamasın da Menü > Ayarlar > Veri Tasarrufu bölümünden kişiselleştirilmiş ayarlarınızı yapabilirsiniz. “/></a></figure><p><strong>Android cihazınızdaki Chrome uygulaması</strong>n da <strong>Menü</strong> > <strong>Ayarlar</strong> > <strong>Veri Tasarrufu </strong>bölümünden <strong>kişiselleştirilmiş ayarları</strong>nızı yapabilirsiniz. Bahsi geçen özellikler hakkındaki deneyimlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın.</p><p class=

Kaynak: https://www.androidauthority.com/chrome-data-saver-lite-pages-965262/

Android cihazınızdaki Chrome uygulaması

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap