Android Cihaz İşletim Sistemi Google Play Üzerinden artık Güncellenebilecek

Google’dan elde edilen bilgilere göre Google Play Store üzerinden Android işletim sistemlerine getirilen güncelleştirmeler yapılabilecek.

 Google’dan elde edilen bilgilere göre Google Play Store üzerinden Android işletim sistemlerine getirilen güncelleştirmeler yapılabilecek.

Google, güncelleme sistemine büyük yenilikler getirmeyi planlıyor. Yenilenecek Google Play Store üzerinden kullanıcılar, sistem güncelleştirmelerini de yapabilecekler.

Bilindiği üzere Android işletim sistemli telefon kullanıcıları, telefonlarının ayarlar menüsü üzerinden telefonlarına gelen sistem güncelleştirmelerini yapabiliyorlar.

 
Google Play Store‘un yeni sürümünün kodları incelendiğinde bazı satırlara ulaşılmış durumda. Bu satırlar 
 

<string name=”system_update_page_title”>System Update</string>” gibi komut kodlar içeriyor. Fark edilen bu kod gibi kod satırları ise geliştiriciler tarafından Google’ın android sistemler için güncellemeleri de sunabileceği şeklinde yorumlanıyor. Telefonların ayarlar menüsü altından ulaşılabilen sistem güncellemelerinde gibi “indir ve yükle” seçenekleri de kod satırları arasında tespit edilmiş durumda.

Şu an piyasada pek çok firma Android işletim sistemleri ile çalışıyor. Google’ın bu ayrımı nasıl yapacağı tam olarak kestirilemiyor ve bunu başarmak hiç de kolay olacak gibi görünmüyor.

Kaynak: https://mspoweruser.com/youll-soon-be-able-to-update-your-android-phone-from-the-google-play-store/

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Avast: Ücretsiz Antivirüs 2019 İle Güçlü, Koruma‎

Google+ Kurumsal Versiyonuyla Geri Dönüyor: Google Akış İle Tanışın