Android Akıllı Saatlere WhatsApp Geliyor
 1. Anasayfa
 2. Android

Android Akıllı Saatlere WhatsApp Geliyor

0

 

WhatsApp’ın son Android beta sürümü, uygulamanın Wear OS versiyonunun yolda olduğunu gözler önüne serdi. Kullanıcılar kısa bir süre sonra, akıllı saatlerinde de WhatsApp kullanabilecekler.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Uygulamanın “2.23.10.10” kodlu Android beta sürümüyle, WhatsApp’ın “Wear OS” işletim sistemli akıllı saatlere geleceği ortaya çıktı. Bu gelişme, akıllı saat sahiplerine derin bir oh çektirecek türden. Zira Samsung gibi markalara ait akıllı saatleri kullanan tüketiciler, bugüne dek WhatsApp’ı akıllı saatlerinde rahat rahat kullanamıyorlardı.

WhatsApp’ın akıllı saat versiyonunu kullanabilmek için, akıllı telefon ile akıllı saatin birbirine bağlanması yeterli olmayacak. Edinilen bilgilere göre kullanıcılar, öncelikle akıllı saat uygulamasını indirip eşleştirme gerçekleştirecekler. Sekiz haneli bir kodu akıllı saati üzerinden girecek olan kullanıcı, ondan sonra WhatsApp’ı akıllı saatinde kullanabilecek. Elbette uçtan uca şifreleme özelliği WhatsApp’ın akıllı saat sürümünde de geçerli olacak. Bu döngüde, WhatsApp hesabının bağlandığı tüm cihazlarda senkron edileceğini belirtelim.

Peki WhatsApp’ın Wear OS sürümü neler sunacak?

WhatsApp

Wear OS destekli WhatsApp’ın şu an için neler sunabildiği tam olarak bilinmiyor. Ancak beklentimiz, en azından sorunsuz bir mesajlaşma deneyimi sunulacak olması. Gönderilen video veya sesleri oynatma gibi farklı özellikler, belki ilerleyen sürümlerde kullanılabilir hale getirilebilir. Ancak her ne olursa olsun artık Wear OS işletim sistemiyle çalışan akıllı saat kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunulacağı aşikar.

Bu arada; Wear OS destekli WhatsApp’ın şu an için beta sürüm kapsamında kullanıcılara ulaştığını bir kez daha hatırlatalım. Yani kararlı sürüm kullanıcıları, bu özelliğe bir süre daha ulaşamayacaklar. Ancak bu sürecin uzamasını beklemiyoruz. Wear OS destekli akıllı saat sahipleri, en fazla birkaç ay içerisinde bu yeni özellikle tanışma imkanı yakalayacaklar.

 

Kaynak: https://wabetainfo.com/official-whatsapp-for-android-smartwatch-app-is-available-on-wear-os/

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir