Android 15 ismi belli oldu: İşte Google’ın yeni tatlısı
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Android 15 ismi belli oldu: İşte Google’ın yeni tatlısı

0

Google, her yıl Android sürümüne bir tatlı ismi veriyor. 2024 Android telefonlara güç verecek Android 15’in ismi ortaya çıktı.

Google’ın Android 14 geliştirici önizleme sürümünü yayınlamasının ardından bir ay geçti. Çoğu kullanıcı, henüz Android 14’ü deneme fırsatı bulamadı ancak Google’ın bir sonraki büyük işletim sistemi güncellemesinin ismi ortaya çıktı. Android 15 tatlı ismi: Vanilla Ice Cream.

Android 15 ismi: Vanilla Ice Cream

Android ana sürümlerine tatlı adı verilmesi, uzun süredir sürdürülen bir gelenek. Google, tatlı isimlerini belirlerken alfabetik sırayla gidiyor. 2009 Android Cupcake günlerinden 2018 Android Pie’a kadar Google, tatlı isimlerini duyurmaktan ve sürüm adının parçası olarak eklemekten keyif aldı. Q harfine denk gelen Android 10 sürümünde de Google, kendi içinde Queen Cake ismini verdi. Henüz geliştirme aşamasında olan Android 14 için belirlenen tatlı ismi de Upside Down Cake. V harfine denk gelen Android 15 için hazırlanan tatlı da belli oldu: Vanilyalı dondurma.

Android 15 Vanilla Ice Cream hakkında şu an bilinen hiçbir şey yok. Android 14 final sürümünün ise yazın muhtemelen Temmuz ayına kadar yayınlanması bekleniyor.

Kaynak: https://9to5google.com/2023/03/03/android-15-dessert-vanilla-ice-cream/ 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap