Android 13 final betası yayınlandı, tam sürüm yakında
 1. Anasayfa
 2. Mobil

Android 13 final betası yayınlandı, tam sürüm yakında

0

Google, Pixel cihazlar için Android 13’ün son beta sürümünü yayınladı. Beta 4 RC, Android 13 final sürümüne en yakın sürüm olarak bugünden itibaren desteklenen telefonlara verilecek.

Google, Android 13’ün dördüncü ve son beta sürümünü yayınladı. Sıradaki Android 13 final sürümü olacak ve şirket güncellemeyi birkaç hafta içerisinde desteklenen Pixel telefonlara verecek.

Final sürümünden önceki son beta

Android 13’ün dördüncü beta sürümü, uygulama geliştiricilerinin yeni sürümü göz önünde bulundurarak son testleri ve geliştirmeleri yapabilmeleri için. Bu yapı aslında Pixel cihazlar ve Android Emülatörü için Android 13’ün final sürümüne en yakın sürümü.

Platform kararlılığına önceki beta ile ulaşıldığından o zamandan bu yana SDK ve NDK API’leri, uygulamaya yönelik sistem davranışları ve SDK olmayan arayüzlerde kısıtlamalar dahil tüm uygulama yüzeyleri nihai hale geldi. Bugün yayınlanan Beta 4 / sürüm adayı, daha önce bildirilen sorunlar için düzeltmeler içeriyor ve yazılımın final öncesi en stabil sürümü olması gerekiyor.

Android 13 özellikleri

Android 13, bildirim izni ve yenilenmiş fotoğraf seçici, temalı uygulama simgeleri, her uygulama için dil desteği, HDR video, Bluetooth LE ses ve USB üzerinden MIDI 2.0 desteği gibi yeni gizlilik özellikleriyle geliyor. Ayrıca uygulama geliştiricilerin tabletlerden ve büyük ekranlı cihazlardan yararlanabilmeleri için Android 12L’de yerleşik olarak sunulanları genişleten daha iyi araçlar sunuyor.

Android 13 beta indir

Pixel telefona sahipseniz, cihazınız Google’ın herkese açık beta programına zaten kayıtlıysa bu yeni yapıyı önümüzdeki saatler içinde veya birkaç gün içerisinde cihaz üzerinden güncellemeyi indirip yükleyebilirsiniz. Bu sürümü denemek istiyorsanız, Android 13 beta programına buradan kaydolabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir