Android 12 ile yeni dönem: Telefonu yüzünüzle kontrol edin
  1. Ana Sayfa
  2. Android

Android 12 ile yeni dönem: Telefonu yüzünüzle kontrol edin

0

Google, Android 12 Beta 4 sürümüne yararlı bir özellik daha ekledi. Kullanıcılar artık mimikleriyle telefonlarını yönetebilecek.

Google, geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdüğü Android 12 işletim sistemini beta olarak kulanıcılara sunmaya devam ediyor. Şirket şu anda sistemin dördüncü beta güncellemesini yayımlarken, bununla birlikte yeni özellikler eklemeyi de unutmuyor.

XDA geliştiricilerine göre GoogleAndroid 12 Beta 4 ile birlikte sisteme çok yararlı bir işlev ekledi. Arama devinin kendi erişilebilirlik ayarlarına ek olarak, özellikle engelli kişilerin yüzleri ile telefonu yönetebileceği yeni bir işlev daha kullanıma sunuldu.

Android 12 ile telefonlarınızı mimiklerinizle yönetin

Google’ın Android 12’nin dördüncü beta sürümüne eklemiş olduğu bu yeni özellik, kullanıcılara telefonu kontrol etmenin yeni bir yolunu sunuyor. ”Kamera anahtarları” olarak sunulan bu yeni işlev sayesinde, artık telefonunuzda desteklenen eylemleri yüzünüzle kontrol edebileceksiniz.

Örneğin bildirim panelini açmak için kaşınızı kaldırırken, ileri ve geri işlemleri içinde ağzınızı açıp kapatabilirsiniz. XDA geliştiricileri bu yeni işlevin, toplam altı yüz hareketi ile onlarca işlevi yapabileceğini ifade ediyor.

Android sisteminde işinize yarayacak pek çok erişilebilirlik ayarları zaten bulunuyor. Ancak bu konuda bilhassa daha fazla çalışan Google, şimdi de kullanıcıların işini kolaylaştıracak yeni ”kamera anahtarı” özelliğini kullanıma sunuyor. Sizler de Android 12’nin en son betasını çalıştıran bir telefona sahipseniz, erişilebilirlik ayarlarından yeni özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap