Android 11 Beta bugün kullanıma sunuldu
  1. Ana Sayfa
  2. Android

Android 11 Beta bugün kullanıma sunuldu

0
Bu yılki Android 11 sürümündeki yenilikleri öğrenmek için okumaya devam edin. 
Google, Android 11 Geliştirici bloğ‘undan yapılan açıklamada, geçen hafta sizinle paylaşılan insanların ırk adalet konusunda önemli tartışmalara odaklanması sonucu Android 11‘in beta salınımını ertelendi. Bugünün sürümü başlangıçta planlanandan farklı görünüyor – canlı yayın etkinliği yerine, tam size göre doğru zaman diliminde tüketmek için birkaç video ve çevrimiçi kaynak paylaşıyoruz. Şu anda bu sürüm hakkında geri bildirim sağlayabilenlere alçakgönüllü olarak teşekkür ederiz. 
 
Geri bildirimleriniz, dünyanın dört bir yanındaki milyarlarca kişi, geliştirici ve üretici için yararlı bir mobil platform oluştururken gereklidir.Bu yılki Android 11 sürümündeki yenilikleri öğrenmek için okumaya devam edin.

İletişimi kolaylaştırmak için insanlara odaklan

Google genelinde, insanların birbirleriyle daha etkili iletişim kurmalarına nasıl yardımcı olacağımızı düşünüyoruz. Google Meet şimdi herkese açıktır ve daha büyük toplantıları destekleyebilir ve Duo için aile modu, çağrıları çizmenize ve maskeler ve efektler eklemenize olanak tanıyarak kendinizi yeni ve eğlenceli yollarla ifade etmenize yardımcı olur.

Telefonunuzda iletişimi kolaylaştırmak ve kolaylaştırmak için Android 11, birden fazla mesajlaşma uygulamasındaki tüm konuşmalarınızı bildirim bölümünde özel bir alana taşıyacaktır. Bu, konuşmalarınızı tek bir yerde görmenizi, yanıtlamanızı ve yönetmenizi kolaylaştırır. Önemli bir mesajı asla kaçırmamak için bir görüşmeyi öncelik vermek üzere öncelik olarak işaretleyebilirsiniz. Bu önemli sohbetler her zaman açık ekranınızda görünür ve Rahatsız Etmeyin ayarını “bozabilir”.

Android 11, mevcut görevinizle mesajlaşma uygulaması arasında geçiş yapmadan önemli görüşmelere yanıt vermenize ve onlarla etkileşime geçmenize yardımcı olan yeni bir özellik olan Bubbles‘ı da tanıttı. Konuşmanız için bir balonu doğrudan bildirimden ve çok görevli bir şeyi kaçırmadan açabilirsiniz.

Ayrıca, Android 11‘de Gboard‘u kullanarak yazdığınızda, emoji ve metin için alakalı ve otomatik öneriler alırsınız. Bu, Federated Learning’den yararlanan güvenli cihaz içi zeka nedeniyle mümkündür ve Google, yazdığınız hiçbir şeyi görmeden çalışır.

Bağlı cihazlarınızı ve medyanızı kontrol etmenin yeni yolları

Gizlilikle ilgili diğer iyileştirmeler

Her Android sürümünde, cihazınızdaki verilerin nasıl ve ne zaman paylaşılacağına karar vermenizi sağlayan yeni gizlilik ve güvenlik kontrolleri bulunur. Android 11, en hassas izinler için daha ayrıntılı denetimlere sahiptir. Tek seferlik izinlerle uygulamalara mikrofonunuza, kameranıza veya konumunuza yalnızca bir kez erişim izni verebilirsiniz. Uygulamanın bu sensörlere bir daha erişmesi gerektiğinde, sizden tekrar izin istemeniz gerekecektir.

Ayrıca, bir uygulamayı uzun süre kullanmadıysanız, söz konusu uygulamayla ilişkili tüm izinleri otomatik olarak sıfırlar” ve size bu durumu bildiririz. Uygulamayı bir sonraki açışınızda uygulama izinlerini her zaman yeniden vermeyi seçebilirsiniz.

Altyazı: Android 11‘deki yeni gizlilik kontrolleri: Bir defalık izinler ve otomatik sıfırlama

Beta sürümünde bugün daha birçok özellik mevcut

Android 11, akıllı telefonunuza ekran kaydedici, güncellenmiş Ses Erişimi , gelişmiş performans ve telefonunuzdan içerik paylaşmayı kolaylaştıran gelişmiş bir paylaşım menüsü gibi daha birçok özellik getiriyor . Bu özelliklerin birçoğunu Beta’da , bugün Pixel 2+ telefonlarda ve önümüzdeki haftalarda diğer cihazlarda bulabilirsiniz.

Uygun cihazlarınız hakkında daha fazla bilgi

Android 11 Beta burada

Beta sürümü için ihtiyacınız olan tüm önemli duyuruları burada bulabilirsiniz. Android 11 beta sürümünü indirerek Android’in en yeni sürümündeki tüm yeni özelliklere göz atın. # Android11 ​​kullanarak konuşmaya devam edin.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap