Ana Sayfa Devamını Oku Çift İsmi Gizle
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Ana Sayfa Devamını Oku Çift İsmi Gizle

+ - 0

Blogger için, yeni özel bir şablon kurdu iseniz, Ana Sayfada bazen “Devamını Oku” ismi çift olarak görülür. Sol tarafta görülen bu ismi şablona ekleyeceğiniz kod ile gizleyebilirsiniz. Blogger özel temalarda çok sık rastlanmasa da devamını oku yazısı 2 ad görülmektedir. Bu durum, tema tasarımcısının şablona eklemesi gereken kodu unutması veya blogger şablon kodları ile çakışma gibi sorunlardan oluşabilir. Blogger kumanda paneli kayıt ayarlarında devamını oku ismini silseniz de ismin sonunda görülen çift ok’u (») yok edemezsiniz. Yok edemediğimiz bu işlem için şablona kod ekleyerek, Devamını Oku yazısını gizleyeceğiz.

Devamını Oku Çift çıkan isim nasıl gizlenir

Devamını Oku ismini gizlemek için yapılması gereken işlemler:

1. Blogger kumanda paneli → şablonHTML’yi düzenle’yi açın.
2. Aşağıda verdiğim etiketi bulun. CTRL+F ile arayabilirsiniz.

<b:if cond='data:post.hasJumpLink'>

3. Bulduğunuz bu kodun hemen altına aşağıdaki kodu ekleyin.

<b:if cond='data:blog.pageType == &quot;item&quot;'>

4. Aşağıda gördüğünüz şu etiketi kopyalayıp, (hemen alt kısımda aynısını göreceksiniz) hemen altına ekleyin, blog’unuzu ön izleme yaparak yapılan işlemi kontrol edin. Hata mesajı alırsanız kodları tekrar kontrol edin aralarını açık olarak yapıştırmış olabilirsiniz.

</b:if>

Aşağıdaki resimde, kod ekleyeceğiniz satırlar yazı ile gösterilmiştir. Bu yazıyı sık kullanılanlara ekleyin. Blogger özel bir şablon kurduğunuzda elinizin altında olsun. Ayrıca Blogger Özel şablonları özelleştirme ile ilgili konuları blog menü başlığında ki, Tema tasarım sekmesine tıklayarak da ulaşabilirsiniz.

Blogger Özel şablonlar

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap