Amazon’un yüksek bütçeli fantastik kurgu dizisi Zaman Çarkı yayınlandı

Amazon‘un Yüzüklerin Efendisi dizisi dışında bir diğer büyük projesi olan The Wheel of Time’dan ya da Türkçesi ile Zaman Çarkı Prime Video üzerinden yayınlandı.

Amazon‘un Yüzüklerin Efendisi dizisinden sonra güvendiği bir diğer yapım olan Robert Jordan‘ın aynı isimli fantastik roman serisinden uyarlama The Wheel of Time dizisi sonunda yayınlandı.

Dizi şu anda ilk üç bölümü ile Prime Video‘da erişilebilir durumda. Diğer bölümler haftalık olarak yayınlanacak. Dizinin yaratıcılığını Rafe Judkins üstleniyor. Oyuncu kadrosunda ise Rosamund Pike, Kae Alexander, Naana Agyei Ampadu, Pasha Bocarie, Barney Harris, Johann Myers, David Sterne, Marcus Rutherford ve daha birçok isim bulunuyor. Dizinin konusunu ve fragmanını aşağıda bulabilirsiniz.

Zaman Çarkı Fragmanı

Sadece kadınların sihir yapabildiği destansı bir evrende geçen hikâyede, Aes Sedai ismi verilen tüm üyeleri kadınlardan oluşan güçlü bir topluluğun üyesi olan Moiraine’in Two Rivers’daki küçük bir kasabaya gelişi ve ardından yaşanan gelişmeler konu ediniyor. Kasabada Moiraine, içlerinden biri Dragon Reborn kehanetine sahip olan, insanlığı ya kurtaracak ya da yok edecek olan 5 gençle birlikte tehlikeli bir yolculuğa çıkıyor. 
 
 
Kaynak:https://globalcirculate.com/the-wheel-of-time-review-amazon-primes-sprawling-new-magic-and-monsters-fantasy-is-an-epic-misfire-web-series/.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Telegram kanallarında sponsorlu olarak içerik ve botların tanıtımını yapacak olan reklam çözümü testlere başladı. Gelirlerden kanal yöneticilerine de pay bırakılacak.

Telegram sponsorlu mesajlara başlıyor

Mitsubishi, elektrikli araç denince akla gelen ilk ülkelerden biri olan Çin'de satışa sunmak üzere yeni elektrikli crossover'ı Airtrek'i tanıttı. 2022 Mitsubishi Airtrek'in tasarımı ve özellikleri:

2022 Mitsubishi Airtrek elektrikli crossover tanıtıldı