Amazon’dan Hoşunuza Gidecek ChatGPT Hamlesi: Ne İstediğinizi Siz Söyleyeceksiniz Yapay Zeka Bulacak
  1. Ana Sayfa
  2. Yapay zeka

Amazon’dan Hoşunuza Gidecek ChatGPT Hamlesi: Ne İstediğinizi Siz Söyleyeceksiniz Yapay Zeka Bulacak

0

Amazon’a yapay zeka destekli yepyeni bir arama paneli geleceği ortaya çıktı. Şirketin açtığı iş ilanları, ChatGPT benzeri bir Amazon Arama hizmeti geliştirileceğini gözler önüne seriyor.

Yapay zekanın hemen her yere adapte olmaya başladığı şu günlerde, e-ticaret devi Amazon da günümüzün trendini takip etmek için harekete geçmiş gibi görünüyor. Zira platformun yayınladığı bazı iş ilanları, Amazon’a ChatGPT benzeri bir sistem geleceğini gözler önüne seriyor. Gelin hep birlikte bu gelişmeye yakından bakalım.

Amazon’un iş ilanlarına baktığımızda, Amazon Arama’nın makine öğrenimi yoluyla yeniden geliştirilmesini kapsıyor. Arama hizmetinin “etkileşimli konuşma deneyimi” sunacağını söyleyen iş ilanları, aslında Amazon’un neler yapmak istediğini gözler önüne seriyor. Peki elemanlar alınıp Amazon Arama ile ilgili çalışmalar tamamlandığında, kullanıcıya nasıl bir deneyim sunulacak?

Yapay zeka, aradığınızı bulmanıza ve ürünlerle ilgili bilgi almanıza yardımcı olacak!

Amazon’un yapay zeka destekli yeni Arama hizmeti, kullanıcıların aradıkları bir ürünü sanal asistana sormalarına, bir ürünü bulmalarına, ürünleri kıyaslamalarına ve kendilerine özel ürün önerileri almalarına yardımcı olacak. Böylelikle Amazon, kullanıcıya birisinin kendisiyle ilgilendiğini hissettirecek. Nasıl bir mağazada bir görevliden yardım alırız, Amazon da bunun bir benzerini sunmuş olacak.
Ancak yepyeni Amazon Arama için uzun bir süre beklememiz gerekebilir. Zira planlar, henüz geliştirme aşamasında bile değil. Personeller bulunduktan sonra geliştirme süreci başlayacak. Bunun ne kadar zaman alacağını, yapay zekanın ne kadar sürede geliştirileceğini kestirmek çok zor.
 
Kaynak: https://www.bloomberg.com/news/articles/2023-05-15/amazon-plans-to-add-chatgpt-style-search-to-its-online-store?leadSource=uverify%20wall 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap