Amazon, Aynı Gün Teslimat hizmetini durdurdu! Geri gelecek mi?
 1. Anasayfa
 2. Sektörel

Amazon, Aynı Gün Teslimat hizmetini durdurdu! Geri gelecek mi?

0

Amazon, kısa süre önce dikkat çeken bir karar aldı. Öyle ki şirket, ülkemizde iki şehir için Aynı Gün Teslimat hizmetini durdurdu.


Dünyanın en büyük e-ticaret devlerinden Amazon, kısa süre önce Türkiye’deki operasyonları için dikkat çeken bir değişiklik yaptı. Öyle ki şirket, Aynı Gün Teslimat hizmetini 2 şehirde durdurma kararı aldı. Peki geri gelecek mi? İşte ayrıntılar…

Amazon, Aynı Gün Teslimat hizmetini İstanbul ve Ankara için durdurdu!


Amazon, Aynı Gün Teslimat hizmeti sayesinde siparişleri sadece birkaç saat içinde müşterilere ulaştırma imkanı sunuyor. Bu hizmet, kullanıcılardan büyük ilgi görüyor. Zira halihazırda Prime abonelerine zaten sunuluyor. Ancak son gelişmelere göre Türkiye’nin en fazla nüfuslu iki şehrinde yaşayanlar bu hizmetten bir süre yararlanamayacak.


Amazon, Aynı Gün Teslimat hizmeti ile ilgili bilgi verdiği destek sayfasına yeni bir uyarı ekledi. Buna göre şirket, hızlı ve güvenilir teslimat hizmeti sunabilmek ve hizmetleri daima iyileştirme amacı kapsamında Aynı Gün Teslimat hizmetini İstanbul ve Ankara‘da durdurdu.

Neyse ki bu karar kalıcı değil. Amazon, önümüzdeki yılın başlarında yenilenmiş servisiyle bu hizmeti sürdürmeye devam edecek. Kullanıcılar, e-ticaret devinin bu kararı neden aldığını merak ediyor. Bunun nedeni tam olarak bilinmiyor. Fakat şirket, bilgilendirme mesajında belirttiği gibi servislerini yenilemeyi hedefliyor.

Kullanıcıların Aynı Gün Teslimat ile ilgili yaptığı şikayetlerin sürekli olarak arttığını da göz önünde bulundurursak, şirket bu hizmet için kargo firmasında değişikliğe gidebilir. Bunu önümüzdeki aylarda hep birlikte göreceğiz.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 1
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir