Akaryakıt Fiyatlarına Bir Kez Daha İndirim Geldi
 1. Anasayfa
 2. Genel

Akaryakıt Fiyatlarına Bir Kez Daha İndirim Geldi

0

Akaryakıta Bir Büyük İndirim Daha: LPG ve Motorinde Pompa Fiyatlarına Yansıyacak

EPGİS, 25 Aralık itibarıyla akaryakıt fiyatlarında indirim olacağını duyurdu. Yapılan açıklamalara göre benzin fiyatları değişmeyecek. Motorin ve LPG’deki pompa fiyatı ise düşecek.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan (EPGİS) bir son dakika açıklaması geldi. Yetkililer, akaryakıt ürünlerine bir kez daha indirim geldiğini açıkladılar. Yapılan açıklamalarla motorin ve LPG’nin fiyatı bir nebze de olsa düşmüş oldu. Benzinde ise indirim olmasına rağmen fiyat düşüşü gerçekleşmedi.

EPGİS tarafından yapılan açıklamalara göre benzine 41 kuruş, motorine 40 kuruş, LPG’ye ise 1 TL indirim geldi. Bu indirim, geçtiğimiz günlerde alınan Cumhurbaşkanı Kararı doğrultusunda pompaya yansımadı. Çünkü alınan karara göre akaryakıttaki ÖTV miktarı 2 Nisan 2020’deki seviyeye ulaşana kadar pompa yansıtması olmayacaktı. Ancak görünen o ki motorin ve LPG, söz konusu ÖTV tutarına ulaşmış durumda. Zira hem motorine hem de LPG’ye pompa fiyatına yansıyan bir indirim daha geldi.

EPGİS’in ÖTV düzenlemesine ilişkin açıklaması şöyle

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir