1. Ana Sayfa
 2. Adsense

Adsense: Yeni ve geliştirilmiş Otomatik reklamlar ile tanışın

Adsense: Yeni ve geliştirilmiş Otomatik reklamlar ile tanışın
4

Google Adsense, Geçen yıl AdSense’i daha yardımsever ve güçlü kılmayı taahhüt etmişti. Bugün ise! Google AdSense Ürün Ekibi, AdSense’e yapılan önemli bir güncellemeyi duyurmaktan heyecan duyuyor; Otomatik reklamların kullanımı artık daha kolay ve kullanıcılarınız için reklam deneyimini özelleştirmek için daha iyi kontrollerle geliyor.

Ne değişiyor

Kolay kurulum ve yönetim

– Artık reklam kodlarıyla uğraşmak yok! Otomatik reklamlar artık herhangi bir AdSense reklam birimi koduyla yayınlanmaktadır, bu nedenle bunları mevcut sitelerinizde kullanmak, hesabınızda açmak kadar kolaydır.
– Yeni siteler için, bunları Siteler sayfasına ekleyin, AdSense kodunu kopyalayıp yapıştırın ve Otomatik reklamları açın.

– Otomatik reklamları kullanmak istemediğiniz sayfalar için, bu URL’leri “Sayfa hariç tutma” listenize ekleyin. Tek tek sayfaları veya sitenizin tüm bölümlerini hariç tutabilirsiniz.
– Sitelerinizin her biri için Otomatik reklam ayarlarınızın tam özetini genel bir bakış olarak görebilirsiniz.

Daha fazla özelleştirme

– Otomatik reklamların sitenizde yayınlanmadan önce nasıl göründüğünü önizleyebilirsiniz.

 
– Önizleme içindeki belirli reklam yerleşimlerini “sil” düğmesini kullanarak silebilirsiniz. Otomatik reklamlar, incelemeniz için hemen yeni bir konumda bir yerleşim oluşturacaktır.
– Otomatik reklamların sitenize yerleştirdiği Eşleşmiş içerik dahil olmak üzere Reklam biçimlerini kolayca belirleyebilirsiniz.
– Sayfa yükleme kaydırıcısını kullanarak sayfalarınızda göstermek istediğiniz Otomatik reklamların sayısını kontrol edebilirsiniz.

Güncellenen raporlama

Sitelerinizin her biri için Otomatik reklamları ve manuel reklam birimi performansını yan yana kolayca görmenizi sağlamak için raporları güncelliyorlar.

Bu değişikliklerin sitelerinize uygulandığını görmek için Yeni reklamlar> Genel Bakış sayfasındaki Otomatik reklam ayarlarınızı kontrol etmeyi unutmayın.

Önümüzdeki haftalarda, hesabınızın yeni Otomatik reklamlara sahip olduğunu bildirmek ve daha fazla bilgi sağlamak için e-posta gönderecekler.

Deneyler geliyor!

Otomatik reklamları test etmeyi ve doğru performans ölçümlerini elde etmeyi kolaylaştırmak için birçok istek almışlar. Şu anda bunu mümkün kılmak için yeni bir deneme türü oluşturmak için çalışıyorlar.
Yukarıda vurgulanan değişiklikler ve yeni bir deneme türü ile birlikte, Otomatik reklamların bir sitede nasıl görüneceğini görebilecek ve bunları tam olarak etkinleştirmeden önce bir sitenin trafiğinin bir bölümündeki performansı test edebilirsiniz.
Google AdSense Ürün Ekibinin son gelişmeler hakkındaki açıklamaları şimdilik bunlardan ibaret. Yeni açıklamalar için takipte kalın.

Adsense Yönetim Panelindeki Duyurular!

* Otomatik reklamların yeni sürümüyle tanışın
* Duyarlı reklam birimlerinde yapılan iyileştirmeler

* Eski reklam birimi denemelerini kaldırma

* Reklam sunma kontrollerini basitleştirme

* Reklam birimleriyle ilgili en son güncellemeler
* Denemelerde yapılacak değişiklikler
* Site yönetiminde önemli güncellemeler

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap

Yorumlar (4)

 1. Adnan bey merhaba, 2-3 sene önce Adsense Sayfa Düzeyi Reklamları tanıtmıştı. Vinyet ve sabit paylaşımlı reklamları “enable_page_level_ads: true” js kodu ile siteye yerleştirmiştim. Bu reklamlar hala çalışıyor fakat bunların yönetimi artık Adsense kullanıcı panelinde bulamıyorum. Bunun sebebi nedir sizce? Teşekkürler.

  • Melih bey merhaba, Adsense de halen görülmeyen widget veya gadget reklamlar mevcut.Aynı sorun eminim çok kişide vardır.Adsense panelde belki baktınız ancak gözünüzden kaçmış olabilir. Şu yolu takip edin. Sayfanın altına kesin bakın. “Sayfa başına satır sayısı” Yazan yerde diğer sitelerinizde olabilir.
   Adsense > sayfasında > Siteler.
   Otomatik reklamlar>Global ayarlatın sağ tarafında düzenleme kalaemi var tıklayın.(Genel Ayarlarınızı Düzenleme) Reklamlar orda kutuları işaretlidir.

   • Adnan bey cevabınız için teşekkür ederim ama maalesef “Sayfa başına satır sayısı” diye bir şey yok. Siteler sekmesinde de sadece “Genel Bakış” ve “Eşleşen İçerik” seçenekleri var fakat bunları içinde de maalesef bahsettiğiniz ayarlar vs bulunmuyor. Çok ilginç bir durum. Vinyet ve sabit paylaşımlı reklamların raporlarını da herhangi bir yerde bulamıyorum. Ama her iki reklam birimi de web sitemde gayet düzgün çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir