Adsense Sayfa Düzeyi Reklam  WordPress’e nasıl eklenir?
  1. Ana Sayfa
  2. Adsense

Adsense Sayfa Düzeyi Reklam WordPress’e nasıl eklenir?

0

Wordpress web siteleri için, Google’un Onayladığı WordPress için AdSense Eklentisi kısa bir süre sonra Mayıs 2017’de kullanımdan kaldırılıyor. Kaldırılan bu eklenti yerini şu anda uygulamada olan Masaüstü bilgisayarlar ve mobil cihazlar için, QuickStart reklamları kullanabileceksiniz. İsteyen Adsense reklam kodlarını web sitesine ekleyerek de kullanabilir. Seçim tamamen sizin kontrolünüzde.

Kişisel önerimi; dikkate alarak Adsense Sayfa Düzeyi Reklamları şu şekilde de kullanabilirsiniz.

→ Adsense reklam birimlerinden tercih ettiğiniz 3 adet reklamı web sitenize ekleyerek,

→ Adsense reklam birimlerinden tercih ettiğiniz 2 adet reklamı web sitenize ekledikten hemen sonra Masaüstü bilgisayarlar ve mobil cihazlar için, QuickStart reklamları ekleyerek.

Tüm reklam birimlerini ekledikten sonra web sitenizde kaç adet reklam görüldüğünü mutlaka kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Toplam eklediğiniz reklam sayısı 3 adet birimden fazla olmamalıdır.

 

Adsense Sayfa Düzeyi Reklamı WordPress web sitenize nasıl ekleyeceksiniz?

1. Adsense Sayfa Düzeyi Reklam Kod uygulama kılavuzunu takip ederek.

2. Web sitenizin Tema şablon ayarlarında Header Options Google ADS Kod penceresi mevcut ise, bu pencereye QuickStart Kodlarını ekleyerek,

 

3. Wordpress header.php dosyasının içerisindeki <head> tagları arasına ekleyerek reklam birimlerinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler :

Blogger AdSense Sayfa Düzeyi Reklam Kod Uygulaması
Adsense Web Sitenizi Onaylamıyor Mu? Başlıca Nedenleri!

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap