Adsense Reklamını Blogda Çalıştırma
 1. Anasayfa
 2. Adsense

Adsense Reklamını Blogda Çalıştırma

0

Adsense Reklamını çalıştırmak için yapılacak işlemler, Blogger, Google Adsense reklamlarını çalıştırmak için hazırladığım bu video’yu takip ederek birkaç adımda reklamlarınızı blog’unuz da görülür şekline getirebilirsiniz. Google Adsense’nin yeni uygulaması olan şartlar ve koşullar açıklamasından sonra, yeni blog kuran arkadaşlara yol göstermesi için videoyu güncelleyerek karşılarına çıkabilecek görüntülerden haberdar olmaları ve uygulamayı rahatça kullanmaları büyük önem taşımaktadır.

Adsense uygulamasını iki şekilde ele alacağız ;

1. Google Adsense hesabı olmayanlar

2. Google Adsense hesabı olanlar. Aslında her iki konuda birbiri içinde çalışmaktadır. Ancak kafalar hep bu noktada karışıyor.

adsense

Bu nedenle konuyu kısaca açıklayalım ;

1. Google Adsense hesabı olmayanlar : Blogger Adsense Hesabını Aktifleştirme başlıklı yazıyı okuyarak gereken adımları uygulayın. Blogger blog kullanıcıları için çok önemli olan Google Adsense Hesap Onay Hatalarından kaçının. Bu link içinde size yol gösterecek birçok başlığa rastlayacaksınız. Linkleri inceleyin. Videoyu izleyerek Adsense hakkında fikir edinin.

2. Google Adsense hesabı olanlar : Google Adsense hesabı olup da henüz reklamları aktifleştirmedi iseniz, aşağıdaki videoyu izlediğinizde neleri etkinleştirmeniz gerektiğine dikkat edin. İlgili alanları aktif ettiğinizde reklamlarınız gösterime girecektir.
ÖNEMLİ NOT:

 • Blog yazınız çok az ise, blog yazılarınızın biraz fazla olması gerektiğini unutmayın. 
 • Eskiden beş yada on yazı şu anda en az 30 yazı yeterli olacaktır. 
 • Adsense için yapılan hatalar hakkında yukarıda verdiğim linki inceleyin. Link içinde açıklanan konularda uygulamalarınız var ise bunları düzeltmeden sakın müracat etmeyin. 
 • Google Adsense, blog ismini askıya alırsa bir daha reklam gösterme şansınız olmayacaktır. Lütfen bu konuya çok dikkat edin. 

Google Adsense, yeni politika uygulamasına geçtiğinden, uzun zaman içinde Adsense uygulamasını açmadı iseniz Kazançlar sekmesinden açarak yeni şartlar ve koşulları onaylayın. Bu işlem eski yeni blogger kullanıcıları içinde geçerlidir unutmayın.

Google Adsense hakkında fikir edinmek ve yeni bir blogta onaylama nasıl yapıldığı, hangi alanların aktif edildiği kısımlarını incelemek için hazırlanan video’u izleyin. Şimdiden hepinize bol kazançlar dilerim. Konu hakkında sorularınızı aşağıda yorumlardan belirtebilirsiniz.
Google Adsense Reklam etkinleştirme videosu

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir