1. Ana Sayfa
  2. Adsense

Adsense Reklamı Türkçe Görülmüyor Sorunu

Adsense Reklamı Türkçe Görülmüyor Sorunu
0

Google Adsense reklam biriminiz blog yayınlarında, Türkçe görülmüyor ve bundan rahatsız oluyorsanız, Reklamınızı düzenlemenin bir kaç yolu vardır. Birçok blog yazarı, blog sayfalarında yabancı menşeli İngilizce reklamların görüldüğünü ve bundan rahatsız olduklarını belirtmektedir. Bilerek veya bilmeyerek Adsense reklam gösterim ayarlarını değiştirmiş olabilirsiniz. Adsense reklamları genel olarak varsayılan ayarlar ile reklam gösterimi sunarlar.

Siz bu ayarları istediğiniz şekilde değiştirebilir kaldırabilir hatta Adsense reklamlarını iptal edebilirsiniz. Tüm bu ve benzeri konuları profil hesabınızın olduğu ayarlardan değiştirme yetkiniz mevcuttur. Google ve Adsense hesabınızın olduğu düşünerek, reklam ayarlarınıza aşağıdaki linke tıklayarak ulaşıp, istediğiniz değişikliği uygulayabilirsiniz.
https://www.google.com/settings/u/0/ads/authenticated
Google ayarlar için reklam sayfasına girdiğinizde karşınıza çıkacak seçeneklerden istediğiniz değişimleri yapın.

Bu seçenekler nelerdir?

1. Web genelinde Google reklamları
2. Cinsiyet
3. Yaş
4. Diller
5. İlgi alanları
6. Engellenen reklam verenler
7. Google reklamlarını devre dışı bırakma
Ayrıca yapabileceğiniz bazı ayarlarda mevcuttur. Web Yönetici Araçlarına giriş yapın → https://www.google.com/webmasters/tools/home
→ Sağ üst de dişliye tıklayın
Web Yönetici Araçları diğer kaynaklara tıklayın
→ Açılan sayfada seçeneklerinizi belirleyin

Adsense hesabınıza giriş yaparak Reklamlara izin ver Reklamları engelle seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

→ Ana Sayfa → Hesap ayarları → kişisel ayarlar → Görüntüleme dili
Ayrıca reklam verenlerin reklam gösterime sunduğu reklam üstüne mausu yanştırdığınız da görülen reklam iptalini kullanmanız da mümkündür. Aşağıda reklam ayarlarına sizi götürecek uygulamanın resmi görülmektedir inceleyiniz.

adsense-reklam-secimi

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap